Jannik Sinner започва да доминира. Той победи Медведев с 6-1, 6-2 на полуфиналите на Маями Оупън
AP News | 2024-03-29 | 23:08:48

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Яник Синър започва да доминира.

Синър победи третия поставен Даниел Медведев с 6-1, 6-2 в петък на полуфиналите на Маями Оупън.

Вторият поставен в схемата Синър, стабилен като скала с форхенда си с петарда, стана първият човек, достигнал гръб до гръб Финалите на Маями Оупън след Джон Иснър (2018-2019). На миналогодишния финал в Маями Медведев се наложи над Синър на стадион Хард Рок, дом на Маями Долфинс.

Синър си отмъсти, като нокаутира Медведев на финала на Откритото първенство на Австралия през януари, като спечели от два сета по-малко и подготвяйки сцената за една прекрасна кампания през 2024 г.

Sinner ще играе срещу победителя от втория полуфинал между поставения под номер 4 Александър Зверев и поставения 11 Григор Димитров.

Този мач беше много по-лесно в жегата от 80 градуса в Южна Флорида, тъй като италианецът скочи до преднина от 5-0 в началото, като направи два поредни пробива на сервис на руснака. Всичко приключи за 69 минути.

„Тази година имам още един шанс“, каза Синър в интервюто на корта. „Не мисля, че той изигра най-добрия си тенис и аз се опитах да остана концентриран и в ритъма си.“

Пречупвайки Медведев четири пъти в мача, Синър подобри рекорда си от 2024 г. до 21-1; единствената му загуба идва във финала на Индиън Уелс от Карлос Алкараз.

Във втория гейм от мача Синър постигна уинър от форхенд в крос корта при трета точка за пробив и поведе с 2-0. Медведев махна с палец надолу към ложата на своя играч.

Италианецът покачи с 4-0, след като осребри четвъртата си точка за пробив в играта, отблъсквайки къса топка от Медведев, който беше объркан от две мрежови шнурове по време на играта.

Грешникът пречупи Медведев в първия гейм от втория сет и беше на път. Късно във втория сет, при загуба с 5-1, Медведев чу подигравки и освирквания, когато изглежда разочароващо удари топка обратно на момиче с топка с много хъс.

На нощната карта Зверев влиза с Преднина от 7-1 пред Димитров в серията директен двубой, с единствената победа на Димитров през 2014 г.

Димитров победи поставения под номер 1 Карлос Алкарас с 6-2, 6-4 на четвъртфиналите. След това 20-годишният испанец каза за Димитров: „Той игра страхотен тенис, почти перфектен. Не можах да намеря решения.“

Финалът при жените е насрочен за събота, когато американката Даниел Колинс ще се изправи срещу поставената под номер 4 Елена Рибакина.