Jayhawks получиха приятелски късен сигнал за напред в March Madness с победа с 93-89 над Samford
AP News | 2024-03-22 | 07:16:18

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Канзас получи любезен сигнал в края и Nicolas Timberlake направи и двете си наказателни удара, за да помогне на Jayhawks задръжте Самфорд за победа с 93-89 в четвъртък в турнира на NCAA.

13-ите поставени Булдогс бяха в капан, след като намалиха дефицита от 22 точки до една, когато Тимбърлейк направи дълъг пас, докато се стремеше към кошница. Той отиде да забие и A.J. Стейтън-МакКрей дойде отзад и блокира удара, като изглеждаше, че не докосва нищо друго освен топката.

Свирката прозвуча и Тимбърлейк спокойно изпълни и двата наказателни удара с 14,7 секунди до края, за да помогне на поставените под четвърто място Jayhawks да продължат напред три. Те ще играят срещу Гонзага в събота във втория кръг от региона на Средния Запад.

Хънтър Дикинсън поведе изпадналите Jayhawks с 19 точки, 20 борби и четири блокади.

Треньорът Бил Селф team влезе в турнира срив – популярен избор да отпадне рано без водещия голмайстор Кевин Маккулар младши (коляно) и загуби четири от последните си пет.

Самфорд хвана и притисна и изтощи ротация на KU, която по същество беше намалена до шестима играчи. Акор Акор имаше 23 точки и осем борби, включително удар томахавка за 38 секунди, който намали изоставането на Самфорд на две.

Дикинсън намери KJ Adams Jr. за забивка, но Jaden Campbell (18 точки) отговори с тройка за Bulldogs, за да постави лудия финал.

Канзас и реферите се разминаха извън корта под похотливите освирквания от шумната тълпа от малкото училище в Бирмингам, което търсеше първата победа в програмата на NCAA.

Jayhawks спечелиха този мач, но бяха принудени да го направят по начина на Самфорд. Булдогс се втурнаха в Канзас, за да изравнят рекорда си за сезона с 18 загуби.