Жегата никога не изостана по пътя към победа със 125-103 над Раптърс, запазвайки надеждата за плейофите
AP News | 2024-04-13 | 04:32:23

МАЯМИ (AP) — Никола Йович отбеляза 22 точки, Хайме Джакес младши имаше 20 точки и девет асистенции, а Маями Хийт запази надеждата да избяга от турнира за игра, като победи Торонто Раптърс със 125-103 в петък вечер.

Бам Адебайо вкара 19 точки, Тайлър Херо вкара 18, а Джими Бътлър и Кевин Лав вкараха по 14 за топлината (45-36). Маями все още може да излезе от играта с победа в реванша срещу Раптърс в неделя и малко помощ.

Това е 14-ият път в историята на Хийт, в който отборът печели 45 мача за един сезон; всичките 13 от предишните отбори стигнаха до плейофите.

RJ Barrett имаше 35 точки и рекордни за сезона 11 борби за Raptors, които загубиха за 18-ти път в последните си 20 мача. Имануел Куикли вкара 15 точки, Брус Браун вкара 14, а Кели Олиник грабна 11 борби за Торонто.

Съдбата на плейофите на Маями — или влизането — ще бъде известна едва в неделя.

Орландо, Индиана, Филаделфия и Маями ще завършат под номер 5, номер 6, номер 7 и номер 8 в Източната конференция в някакъв ред. Меджик, Пейсърс и 76ers са 46-35; Heat са с резултат 45-36 за неделните финали.

Преди мачът Heat-Raptors да стане финален в петък, имаше други резултати, които повлияха на възможностите за плейофите на Маями. Филаделфия спечели седми пореден мач, като изпревари Орландо, но остана седми в Изтока. Индиана загуби от Кливланд, мач, който позволи на Кавалиърс да завоюват място в топ 4 на Изток.

Хийт така и не изоставаха, натрупаха преднина от 11 точки след една четвърт и я увеличиха до 19, преди да се установят на преднина от 66-50 на полувремето.

Загубата гарантира, че Торонто (25-56) ще завърши сезона с петата най-лоша оценка в историята на франчайза, независимо какво ще се случи на финала в Маями в неделя.

Ще бъде Най-лошият сезон на Торонто от 22-60 през 2010-11.

Отборите се срещат отново в неделя в Маями, за да завършат редовния сезон.