Жените на TCU преминават от рекорда за училище 14-0 в началото и класирането в AP до откази и открити проби
AP News | 2024-01-24 | 13:16:20

ФОРТ УЪРТ, Тексас (AP) — TCU беше доста добре в първия сезон на треньора Марк Кембъл, напускане на училище -запис 14-0 начало и в анкетата на AP Top 25.

Само няколко седмици по-късно, след като контузии отстраниха голмайсторите с 20 точки Седона Принс и Мадисън Конър и ветерана пойнтгард Джейдън Оуенс, Рогатите жаби трябваше да загубят два мача и да проведат открити проби в кампуса за да запълнят някои места в състава.

„Това просто показва колко бързо може да се обърне един сезон“, каза Кембъл във вторник вечерта, след като Фрогс играха и спечелиха първия си мач от 10 дни.

В списъка имаше четирима нови играчи от над 40-те, които присъстваха на пробите миналата седмица, въпреки че само волейболистката на TCU Сара Силвестър се появи за кратко при победата с 66-60 над UCF.

„Току-що бяхте унищожени от грешка с нараняване, имате отворени проби по средата на годината, не сме играли 5-на-5, а вие се появявате и получавате Голяма 12 победа“, каза Кембъл. „Бяха специални, трудни две седмици.“

Принс, 6 фута 7 възпитаник, преместен от Орегон, счупи безименния пръст на дясната си ръка в началните секунди на първия мач на TCU тази календарна година, мач между непобедени Големи 12 отбора в Baylor. Тя все пак изигра целия мач и завърши с 20 точки и 10 борби при загубата със 71-50 на 3 януари.

Оуенс, трансферът на Бейлър, който беше активният лидер на Големите 12 по асистенции, претърпя скъсана ACL и менискус в дясното й коляно през първото полувреме в Хюстън на 13 януари, четвъртата поредна загуба на Фрогс. Конър, младшият гард, който дойде в TCU от Аризона, след това нарани своя MCL на тренировка, след като отборът се завърна у дома, а вторият гард Дайджа Търнър обяви, че има операция на глезена в края на сезона.

Жабите останаха само с шестима налични играчи със стипендии, като двама от тях с ограничени минути се дължат на контузии, влизайки в насрочен домакински мач срещу отбора от Топ 10 Канзас Стейт. Въпреки че Wildcats вече бяха във Форт Уърт, за да играят, TCU загуби този мач и един миналата събота в щата Айова. Въпреки че те се считат за загуби в класирането на Големите 12, те не са отразени в общия рекорд 15-4 на TCU.

„Това беше правилното решение, което беше трудно,“ каза атлетичният директор на TCU Джеремая Донати. „Не е безпрецедентно. Това е необичайно.“

UConn имаше отложен мач срещу DePaul миналия сезон, когато Huskies бяха под минимума на Big East Conference от седем налични студенти-атлети със стипендии. Ксавиер нямаше достатъчно налични играчи, когато отмени неконферентен мач в Аризона Стейт миналия месец, а Джаксънвил миналата седмица имаше проблеми със здравето и безопасността в програмата си, преди мачът срещу Северна Флорида да бъде пренасрочен.

Няма минимален праг за списък в Големите 12, нещо, което Донати очаква да бъде разгледано от конференцията. Съгласно настоящите правила училище от Big 12, което не може да излъчи отбор, губи, ако не съществуват извънредни обстоятелства, вместо да може да пренасрочва игрите.

„Знам, че тези решения не са лесни, но са въздействащи. Не знам колко сме похарчили, за да пътуваме до там, но това е значителна сума пари. ... Тогава играчите пропуснаха възможности. Мразя контузиите, знаете, че всеки минава през тях“, каза треньорът на Канзас Стейт Джеф Мити. „Големите 12 трябва да погледнат внимателно и да получат нашия принос като треньори и да измислят начин, по който тези неща да не се случват.“

Принс, Конър и Оуенс бяха единствените играчи на TCU със средна стойност над 30 минути на мач, преди да се наранят. Принс и Конър трябва да се върнат преди края на сезона.

Засега съставът и игровият план са много различни за жабите.

„MC (Кембъл) винаги казва, че пътуването на сезона, като че ли ще има наранявания, очевидно вероятно не в този капацитет обикновено,“ каза старши гард Агнес Ема-Ннопу, един от четиримата играчи на TCU в на пода за поне 34 минути срещу UCF.

Жабите отбелязаха последните девет точки в мача, продължавайки напред, за да останат, когато стражът на първокурсника Виктория Флорес направи кражба и откъсване при 1:18 оставащо време. Тя играеше зад Оуенс, като същевременно преодоля два пъти операция за възстановяване на скъсани ACL.

„Нещо повече се гордея с тази група деца“, каза Кембъл.

Силвестър, второкласник с 6-3, която тренираше с училищния волейболен отбор миналата седмица, когато чу за пробните тренировки по баскетбол, изигра само последните 1:08 на третата четвърт. Двама от другите добавени играчи са играли в подготвителни отбори за държавни шампионати, а друг е първокурсник, който е имал повече от 1500 точки в гимназията, докато два пъти е бил играч на годината в района в близкия Гранбъри, Тексас.

„Подстройват се, защото имаме нужда от числа“, каза Кембъл, скоро след като държеше два пръста леко раздалечени един от друг. „Но те са толкова далеч от пълния наклон, влезте там и нека рокендрол.“