Jets имат голяма преднина срещу Commanders, но печелят с 30-28 при филдгол от 54 ярда на Zuerlein 5 секунди преди края
AP News | 2023-12-24 | 00:08:20

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (AP) — Грег Zuerlein ритна филдгол от 54 ярда 5 секунди преди края , спасявайки Джетс, след като взривиха преднина от 20 точки през третата четвърт, а Ню Йорк победи Вашингтон Командърс с 30-28 в неделя.

Джейкоби Брисет замени останалия Сам Хауъл през третата четвърт и поведе Командите на три поредни удара с тъчдаун, включително бягането на Антонио Гибсън от 1 ярд, което изведе Вашингтон напред с 28-27 при оставащи 4:52.

След като Джетс (6-9) задържаха Брисет и Командите три и аут, те върнаха топката при оставащо 1:41. Тревър Сиемиън марширува Ню Йорк в обхвата на гол от игра, а Зуерлайн избута победителя в мача.

Това беше втората победа в осем мача за Джетс и дойде часове, след като собственикът Уди Джонсън каза пред New York Post, че връща треньора Робърт Салех и генералния мениджър Джо Дъглас следващата година.

Сиемиан завърши 27 от 49 за 217 ярда с пас за тъчдаун и прихващане в първия си старт на мястото на контузения Зак Уилсън. Брийс Хол пробяга 95 ярда и две TDs и хвана 12 подавания за 96 ярда в домакинския финал за Ню Йорк.

Брисет беше 10 от 13 за 100 ярда и тъчдаун в помощ на Хауъл, който беше на пейката за втори пореден мач. Хауъл беше 6 от 22 за 56 ярда и две прихващания с рейтинг 1,7 за командирите (4-11), които изпуснаха шест поредни.

Крис Родригес направи два тъчдауна за Вашингтон, който изглеждаше от него рано, преди Брисет да помогне за постигането на впечатляващо завръщане.

В мач на 32-ата защита на Командърс срещу най-лошото нападение на Джетс в НФЛ, Ню Йорк спечели надмощие рано.

Ню Йорк поведе с 3-0 само две минути по-късно от 25-ярда на Зуерлайн, след като Тони Адамс засече пас на Хауъл, предназначен за Логан Томас. Това беше водещото 16-о прихващане на Хауъл в НФЛ.

Джетс получиха още един резултат при следващото шофиране на Командърс, когато Джърмейн Джонсън блокира удара на Трес Уей. Ню Йорк получи топката при 9 на Вашингтон и Сиемиан намери недрафтирания новобранец Джейсън Браунли за тъчдаун от 8 ярда — първият резултат в кариерата на Браунли — за да поведе с 10-0.

Това беше Джетс втори тъчдаун в първата четвърт този сезон и те не бяха готови.

След като Ню Йорк форсира три и аут и Вашингтон беше наказан за неправомерно докосване на своя удар, Джетс започнаха третия си направо в територията на командирите — и отново взе предимство. При второто понижаване, Хол взе предаването от Сиемиан и се втурна в крайната зона за тъчдаун от 36 ярда, за да направи 17-0 по-малко от шест минути.

Джетс получиха още един резултат през втората четвърт когато Аштин Дейвис възстанови объркания ретур на Джеймисън Краудър и Ню Йорк го превърна в гол от 27 ярда от Зуерлайн, за да поведе с 20-0.

Вашингтон се възползва от собствения си резултат в края на второто полувреме, когато Симиан не можа да се справи с високия удар на Джо Типман и Кейси Тухил се възстанови. Родригес пое предаването при първи даун и пробяга около 7 ярда, а след това му помогнаха следващите 5 ярда в енд зоната от схватка от командири за първия си TD в кариерата, за да направи 20-7.

Хол. отново даде преднина от 20 точки на Джетс, когато се завтече за тъчдаун от 2 ярда.

Но след това дойде завръщането на Вашингтон.

Куинси Уилямс пресече Хауъл в третата четвърт за Ню Йорк трето извеждане, но Коди Бартън прихвана Сиемиан три разигравания по-късно и го върна на 52 ярда.

Брисет замени Хауъл и незабавно поведе гол, свързвайки се с Томас за тъчдаун от 15 ярда, за да намали дефицита до 27-14.

Родригес избяга от 1 ярд за втория си тъчдаун с 9:33 до края, за да направи резултата 27-21, две разигравания след съмнително обаждане за намеса в паса на D.J. Рийд в крайната зона премести топката от 22 в 1.

ТРАВМИ

Командири: RT Андрю Уайли контузи лакът през първото полувреме. ... CB Benjamin St-Juste получи мозъчно сътресение през третата четвърт.

Джетс: TE Jeremy Ruckert беше изключен през третата четвърт с мозъчно сътресение.

Командири: Домакин на Сан Франциско следващата неделя.

Реактивни самолети: В Кливланд в четвъртък вечер.