Калвърт-Люин дузпа донесе на Евертън равенство 1-1 срещу Нюкасъл във Висшата лига
AP News | 2024-04-02 | 23:08:18

Доминик Калвърт-Люин излезе от пейката, за да спаси равенството 1-1 на борещия се за изпадане Евертън срещу Нюкасъл във Висшата лига във вторник .

Английският нападател не беше отбелязвал в предишните си 23 мача, датиращи от 29 октомври, но беше достатъчно спокоен, за да стреля в дузпа в 88-ата минута на Сейнт Джеймс Парк и да спечели на Евертън каквото можеше бъде ценна точка в опита му за оцеляване.

Нюкасъл доминираше дълги периоди от време и изглеждаше готов да засили собствените си надежди за осигуряване на европейски футбол през следващия сезон, след като Александър Исак удари в 15-ия.

Това беше 19-ият гол за шведския национал за сезона и дойде, след като той показа бързи крака в наказателното поле, преди да помете нисък удар покрай Джордан Пикфорд.

Бранителят на Евертън Джеймс Тарковски по невнимание удари собствената си греда с опит изчистване през второто полувреме и VAR отказаха на Нюкасъл втори гол чрез Дан Бърн за засада преди изравняването на Евертън.

Отново VAR се намеси, като покани рефера Тони Харингтън да прегледа записа на резервата Пол Дъмет, който поваля Ашли Йънг на земята.

Длъжностното лице надлежно посочи мястото, а Калвърт-Люин свърши останалото.

>

СЪПЕРНИЦИ ЗА ИЗПАДВАНЕ

Нотингам Форест се измъкна на три точки от зоната на отпадащите с победа с 3-1 у дома над Фулъм.

Калъм Хъдсън-Одои, Крис Ууд и Морган Гибс-Уайт изстреляха Форест в преднина от 3-0 на полувремето. Тосин Адарабиоо върна една за Фулъм след почивката.

Вторият от дъното Бърнли завърши наравно 1-1 с Уулвърхемптън, но вече изостава на шест точки от безопасността.