Кам Джоунс, Тайлър Колек водят под номер 9 Маркет над Джорджтаун с 91-57 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-02-03 | 23:32:19

ВАШИНГТОН (AP) — Кам Джоунс вкара рекорд в кариерата си от 31 точки, Тайлър Колек имаше 17 точки и осем асистенции и № 9 Маркет спечели своя шести пореден мач, 91-57 над Джорджтаун в събота.

Джоунс, третият водещ реализатор на Маркет с 13,1 точки на мач, се завърна, след като пропусна победата с 85-80 във вторник във Виланова с рана десен глезен. Той стреля 12 за 15 от игра, включително 7 за 9 от дистанция за 3 точки.

Колек, играчът на годината през миналия сезон в Големия изток, имаше 15 точки и шест асистенции през първото полувреме когато Golden Eagles направиха серия от 16-0 в средата на полувремето, превръщайки преднината от 18-14 в предимство от 34-14.

Дейвид Джоплин вкара 15 точки, а Осо Игодаро добави 10 точки и 10 борби. Маркет (17-5, 8-3 Big East) форсира 19 обърквания и надмина Хояс с 35-5 по точки от обърквания.

Роуън Бръмбо вкара 12 точки, за да поведе Джорджтаун (8-13, 1-9), който загуби своя шести пореден мач. Загубата от 34 точки е най-голямото поражение у дома в Голям Изток за Hoyas.

Джейдън Епс от Джорджтаун влезе в мача като водещ реализатор в конференцията с 19,1 точки на мач, но остана без гол от игра до края на малко по-малко от седем минути. Епс завърши със седем точки.

Маркет спечели общо шест поредни победи срещу Хояс и последните седем във Вашингтон. Златните орли вкараха 14 за 31 от далечна дистанция и водеха с цели 42 точки. Маркет спечели първата среща за сезона с 81-51 на 22 декември.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Маркет: Със загубата на Крейтън № 13 от Бътлър в петък вечерта, Златните орли остават сами на второ място в Големия изток с 8-3, два мача зад най-високо класирания UConn ( 10-1), който победи Сейнт Джон със 77-64 в събота. Маркет и Кънектикът се срещат за първи път този сезон на 17 февруари в Хартфорд.

Джорджтаун: Hoyas загубиха 16 поредни мача срещу топ 25 отбора, откакто спечелиха мача за Big East Championship през 2021 г.

Маркет: Има почивна седмица, преди да бъде домакин на St. John's в събота.

Джорджтаун: в Seton Hall в сряда.