Кам Томас вкара 29 точки, Нетс се отдръпна, за да победи изпълнените с контузии Кавалиърс със 120-101
AP News | 2024-03-11 | 03:48:33

КЛИВЛАНД (AP) — Кам Томас отбеляза 29 точки за 31 минути, Микал Бриджис имаше 25 точки и Бруклин Нетс се отдръпнаха на победи изпълнения с контузии Кливланд Кавалиърс със 120-101 в неделя вечерта.

Денис Шрьодер добави 17 точки и осем асистенции, а Ник Клакстън имаше 16 точки и 10 борби за Бруклин, който натрупа преднина от 26 точки по средата през четвъртото тримесечие. Нетс изоставаха само с 1:41 в мача, всички в началото на третия период.

Джордж Нианг вкара 20 точки, а Джарет Алън имаше 15 точки и 9 борби за Кливланд, който изостана с половин мач Милуоки на трето място в Източната конференция. Дариус Гарланд имаше 14 точки и пет асистенции.

Стрелящият гард на Кавалиърс Донован Мичъл пропусна шестия си пореден мач заради болка в лявото коляно, но поднови работата си на корта по-рано през деня. Петкратният участник в Мача на звездите е петият водещ голмайстор в НБА с 28,0 точки на мач.

Кливланд също беше без двама допълнителни титуляри в нападателите Евън Мобли (навяхване на ляв глезен) и Макс Щрус (разтежение на дясното коляно), заедно с резервния голям човек Дийн Уейд (лични причини).

Кавалиърс взеха първата им преднина при 53-52 при пауза на Айзък Окоро, за да открият второто полувреме, но Нетс отговориха с поредица от 44-27 зад по 11 точки от Томас и Бриджис. Томас и Шрьодер направиха всеки по 40 фута по време на вълната.

Бруклин е 1-2 в двубой от шест мача, който завършва на 17 март срещу Сан Антонио в Остин, Тексас. Нетс играят само един домакински мач между 7-27 март, на 19 март срещу Ню Орлиънс.

Гардикът на мрежите Лони Уокър IV се завърна, след като престоя в събота в Шарлът заради заболяване, но нападателят Кам Джонсън пропусна третия си пореден мач заради изкълчен десен глезен. Временният треньор Кевин Оли каза, че Джонсън се счита за ден за ден.

Мрежи: в Орландо в сряда вечер.

Кавалиърс: домакин на Финикс на Понеделник вечер.