Кам Томас вкара 33 точки, Нетс доминираха през 2-ро полувреме, за да победят Лейкърс със 130-112
AP News | 2024-01-20 | 08:16:03

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Кам Томас вкара 33 точки и Бруклин Нетс победиха Лос Анджелис Лейкърс със 130-112 в петък вечер, дърпайки в доминиращо второ полувреме, за да прекъсне поредица от четири загуби и да спечели за четвърти път в 18 мача. -втори удар на Анфърни Саймънс от Портланд в сряда, който се увери, че този път няма да стигне до последното притежание.

Томас имаше 20 точки през първото полувреме при стрелба от 9 от 12. Това беше шестата му половина от 20 точки за сезона.

Ник Клакстън имаше 22 точки и 14 борби. Спенсър Динуиди вкара 13 от своите 19 точки през третата четвърт, когато Нетс пое контрола, превъзхождайки Лейкърс с 38-22. Това съвпадна с най-добрата им разлика в точките през тримесечието този сезон.

Мрежите — чиято най-голяма преднина беше 23 точки в края на четвъртата четвърт — имаха 19 тройки, включително по четири от Томас, Динуиди и Микал Бриджис.

Антъни Дейвис имаше 26 точки и 12 борби, а ЛеБрон Джеймс добави 24 точки и 10 борби за Лейкърс, които паднаха под 0,500 при 21-22. Д'Анджело Ръсел имаше 20 точки.

Лос Анджелис е 7-13 след спечелването на първия турнир на НБА през сезона, третата най-лоша оценка в Западната конференция.

Бруклин изостава с шест в началото на третата четвърт, преди да продължи с 23-8 в продължение на шест минути, за да грабне предимство от 87-78. Нетс поведоха със серия 12-4, включително тройка от Бриджис, за да им осигурят първа преднина при 76-74 при 8:09 оставащи до края на четвъртината.

Нетс: в Лос Анджелис Клипърс в неделя.

Лейкърс: домакин на Портланд в неделя вечер.