Камара вкарва два гола, докато Сенегал започва защитата на Купата на Африка с удобна победа с 3-0 над Гамбия
AP News | 2024-01-15 | 19:08:48

ЯМУСУКРО, Кот д'Ивоар (АП) — Ламин Камара вкарва два гола, докато защитаващият шампиона Сенегал стартира Купата на Африканските нации с удобни 3- Победа с 0 над Гамбия в понеделник.

Вторият гол на Камара беше може би голът на турнира досега, изстрел в десния горен ъгъл от около 20 метра (ярда) в 86-ата, след като беше поставен от Илиман Ндиайе.

Садио Мане, който се надява да изведе страната до втора поредна титла, накара отбора си да започне добре в четвъртата минута, когато постави Папе Гуейе за откриването.

Гамбия вече беше претърпяла изпитание, за да достигне до състезанието, когато самолетът на отбора претърпя внезапна загуба на кислород и задачата му беше още по-трудна в добавеното време на първото полувреме, когато Ебу Адамс беше изгонен за това, че хвана Камара отзад петата му. Това беше първият червен картон на турнира.

Камара вкара първия си гол в началото на второто полувреме с нисък удар в далечната греда, след като нахлу в наказателното поле.

Петкратният шампион Камерун играеше срещу Гвинея в другия мач от група C на същия стадион по-късно в понеделник, преди Алжир да започне своята кандидатура за трета титла в град Буаке срещу Ангола с първия си мач в група D.