Камила Кардосо води номер 1 в Южна Каролина до победа със 79-68 над Texas A&M в SEC турнира
AP News | 2024-03-08 | 21:24:33

ГРИЙНВИЛ, Южна Каролина (AP) — Камила Кардосо отбеляза 17 точки, а Теса Джонсън 13 като номер 1 в Южна Каролина преодоля бавното започва следсезона, за да победи деветия поставен Texas A&M 79-68 в петък на турнира SEC и да достигне 30 победи за трети пореден сезон.

The Gamecocks (30-0) ще играят или с четвъртия поставен Алабама, или с петия поставен Тенеси в съботните полуфинали.

Aicha Coulibaly имаше рекорд в кариерата си от 32 точки, 26 през второто полувреме, за да поведе Texas A&M (19-12), който загуби петата си поредна загуба от Южна Каролина.

Това не беше разходка за обикновено остра Южна Каролина. Отборът записа 10 загуби през първото тримесечие и завърши с най-лошите за сезона 24. Нападението отне известно време, за да загрее след почти седмица почивка от последния мач, а треньорът Доун Стейли стана видимо разочарован с напредването на периода.

Но скоро Кардосо доминираше над Агис надолу. Gamecocks разчитаха на защитата си, за да отворят преднина от 14 точки през третата четвърт.

Южна Каролина води SEC в защитата и задържа Aggies до 30% за тройки (6 от 20) и принуди 14 обърквания.

Aggies за кратко дръпнаха напред със 17-16 на джъмпера на Lauren Ware. Но зад седемте точки на Джонсън, Южна Каролина направи серия от 17-5 за преднина от 33-22 на почивката.

Агис стигна до 62-53 в началото на четвъртата четвърт, но Кардосо отбеляза два свободни хвърляния, а Те-Хина Паопао отбеляза тройка, за да възстанови голямата преднина.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Тексас A&M: Aggies имаха силен план за игра, за да нарушат потока на Южна Каролина в атака, който проработи през първите 20 минути. Но Gamecocks имаха твърде много скорост, сила и дължина и се дръпнаха за победата.

Южна Каролина: Стейли не може да бъде доволен от ранните грешки. Но Gamecocks успяха да спечелят през целия сезон, въпреки бавния старт. Работата със сигурност ще стане по-трудна в SEC турнира.

Тексас A&M: Очаква своята селекция след сезона.

Южна Каролина: Напредва да играе срещу Алабама или Тенеси в съботните полуфинали.