Камила Кардосо води №1 в Южна Каролина пред разстроения Тенеси 66-55
AP News | 2024-02-16 | 04:16:19

НОКСВИЛ, Тенеси (AP) — Камила Кардосо имаше 18 точки и 10 борби, за да поведе №1 в Южна Каролина пред разстроения Тенеси 66-55 в четвъртък вечерта.

Кардосо бе пропуснал два предишни мача, докато играеше за Бразилия в олимпийски квалификационен турнир. Ашлин Уоткинс добави 14 точки и 10 борби за Южна Каролина (24-0, 11-0 Югоизточна конференция). Рейвън Джонсън имаше 15 борби.

Рикеа Джаксън вкара 19 точки, за да изпревари Тенеси (15-9, 8-4). Сара Пукет добави 15 точки, а Жасмин Пауъл 12.

Тенеси водеше с три точки на полувремето и мачът беше равен на 48 след три четвърти. Южна Каролина започна четвъртата четвърт със серия 9-1, за да получи малко място за глътка въздух. Бри Хол имаше пет точки в този изблик.

Южна Каролина имаше кошмар от първото полувреме. Gamecocks имаха девет оборота и стрелба 33% (10 от 30). Тенеси водеше с 28-25 зад 13 точки от Джаксън. Волите стреляха 31% (13 от 42) и 11% (1 от 9) от диапазон за 3 точки.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Южна Каролина: Gamecocks спечелиха лесно в отсъствието на Кардосо, печелейки два пъти, включително победа с 18 точки над UConn.

Тенеси: Ако Lady Vols вървят за да запазят поредицата си от никога не пропускане на NCAA турнир, февруари ще трябва да бъде специален месец. Преди загубата от Gamecocks в четвъртък вечерта, Тенеси беше на 44-то място в инструмента за оценка на NCAA, който се използва в процеса на подбор. Беше проектиран като номер 11 в турнира. Остават тежки мачове във Вандербилт, домакинство с № 13 LSU и Texas A&M, след това финалът на редовния сезон в Южна Каролина.

Южна Каролина: Домакин на Джорджия в неделя.

Тенеси: Изправяне срещу Вандербилт в Нешвил в неделя.