Канаан Карлайл, Спенсър Джоунс водят, докато Станфорд изумява №4 Аризона със 100-82
AP News | 2023-12-31 | 01:41:34

СТАНФОРД, Калифорния (AP) — Гардът на първокурсник Канаан Карлайл вкара 25 точки, Спенсър Джоунс добави 21 точки при 8-за- 9 стрелба и Станфорд изненада номер 4 Аризона със 100-82 в мач на Pac-12 в неделя.

Андрей Стоякович вкара 16 точки, а центърът Максим Рейно имаше 12 точки и седем борби за Кардинала (6-6, 1-1).

Кейлъб Лав поведе Аризона (10-3, 1-1) с 23 точки, а центърът Умар Бало добави 12 точки и седем борби.

Победата беше първата за Станфорд над класиран съперник от победата над Аризона миналия сезон и осмата му над класиран отбор от 2020 г.

Станфорд се състезава към ранна преднина, отбелязвайки първите седем точки. След като Ballo направи layup, за да доближи Wildcats до точка в 6:56 на първото полувреме, Станфорд поведе с 21-7 за преднина от 43-28 с по-малко от три минути до края на първото полувреме.

Кардиналът получи голям тласък от двамата си нови гардове от пейката през първото полувреме. Карлайл вкара 13 от своите 25 точки през първото полувреме, като същевременно отбеляза и четирите си удара за 3 точки. Стоякович вкара девет точки и взе две борби.

Аризона се бореше да намери своя ритъм през първото полувреме, стреляйки 41,2% от игра и 25% от далечно разстояние.

Станфорд водеше с 44-35 на полувремето.

Горещата стрелба на Станфорд продължи и през второто полувреме. Джоунс вкара 11 от първите 16 точки на Кардинала след полувремето.

Аризона затвори с 11 точки при 80-69, когато Бало направи втори шанс за пауза с малко повече от седем минути до края на мача.

Пауза на Джоунс даде на Станфорд 95- 75 аванс с 2:57 до края на второто полувреме за най-голямото му предимство в мача.

Станфорд: В UCLA в сряда.

Аризона: У дома срещу Колорадо в четвъртък.