Кънингам отбелязва 26, докато Пистънс победи Булс със 105-95, за да спре спада от 6 мача
AP News | 2024-02-28 | 05:48:19

ЧИКАГО (AP) — Кейд Кънингам отбеляза 26 точки и Детройт Пистънс спря серия от шест загуби след победа със 105-95 над Чикаго Булс във вторник вечерта.

Собствениците на най-лошия рекорд в НБА, Пистънс се върнаха след гореща загуба в Ню Йорк предишната вечер и спечелиха едва деветата си победа за сезона въпреки големите усилия на Чикаго Никола Вуцевич, ДеМар Дерозан и Андре Дръмънд.

Детройт направи серия от 12-2 през четвъртата четвърт, за да увеличи преднината от една точка в предимство от 101-90.

Симоне Фонтекио вкара 17, а Джейдън Айви завърши с 15 точки, помагайки на Пистънс да победят Булс само за втори път в 18 мача.

Джейлън Дюрен добави 14 точки и 10 борби. Аузар Томпсън вкара 13. Иън Стюарт завърши с 11 точки и девет борби, след като пропусна 11 мача – предишните три поради отстраняване от лигата за удар с юмрук в центъра на Сънс Дрю Юбанкс на арената часове преди мача на Финикс

Вучевич имаше 25 точки и 10 борби. Дерозан вкара 25.

Дръмонд добави 20 точки и 11 борби срещу бившия си отбор, но хладнокръвните Булс загубиха за трети път в четири мача. Чикаго направи само 2 от 29 тройки.

С преднина от 89-88 в средата на четвъртата четвърт, Симоне Фонтекио вкара 3, а Кънингам направи три наказателни удара, за да предизвика решаващата серия.

Пистънс продължиха да увеличават преднината си, след като Коби Уайт от Чикаго направи два наказателни удара.

Кънингам вкара 3 и направи удар от фаул. Дюрен удари два свободни хвърляния, за да направи 101-90 при оставащи 3:32, помагайки на Детройт да излезе на върха.

Треньорът на Пистънс Монти Уилямс не се отдръпна точно от коментарите си, които разкъсаха официалните лица след загубата на Детройт в Ню Йорк в понеделник.

Във вторник Уилямс изглежда не намери утеха в това, че шефът на екипа призна, че реферите са пропуснали нарушение на Донте ДиВинченцо от Ню Йорк. Той също така каза, че не е чувал от НБА за потенциална глоба.

„Мисля, че казах достатъчно снощи“, каза Уилямс. „Не съм с нагласата да създавам или изграждам аргументи срещу НБА или длъжностните лица. Говорех за изолиран инцидент снощи и ще застана на това, което казах и видях след мача. Както казах на нашите момчета днес, трябва да го преодолеем, но да се поучим от него.“

Пистънс: домакин на Кливланд в петък.

Булс: домакин на Кливланд в сряда. ___