Капризов има 2 гола и асистенция, Зукарело има 4 асистенции, докато Уайлд победи Кракен с 5-2
AP News | 2024-02-25 | 08:08:18

СИАТЪЛ (AP) — Кирил Капризов отбеляза два гола и асистенция, Матс Зукарело добави четири асистенции в кариерата си и Минесота Уайлд победи Сиатъл Кракен с 5-2 в събота вечерта.

Маркъс Йохансон, Мат Болди и Дакота Мермис също вкараха за Уайлд, който поведе с 5-1 по-малко от седем минути след втората част. Марк-Андре Фльори направи 31 спасявания, докато Минесота се подобри до 7-1-1 след паузата на мача на звездите.

Дивите отбелязаха 22 гола в последните си четири мача, започвайки с рекордните за франчайза 10 гола срещу Ванкувър в понеделник. Капризов има шест гола и шест асистенции през този период, като същевременно удължава точковата си серия до осем мача.

Винс Дън вкара 36 секунди в мача за Сиатъл, а Мати Бениерс добави гол в третия период. Джоуи Дакорд спря само девет от 13 удара, преди да бъде изтеглен в началото на втория. Филип Грубауер спря 17 от 18 удара, с които се сблъска през останалата част от пътя.

Кракен видя края на своята серия от четири точки.

Йохансон изравни 1-1 в 4:59 на откриващия период, когато ударът му от десния кръг се отрази в Дакорд за деветия му гол за сезона.

Капризов даде на Минесота 2-1 водят по време на пауър игра 5 на 3 в 13:32 на първия. Капризов и Зукарело плъзнаха шайбата напред-назад два пъти зад мрежата, преди Капризов да уви шайбата около дясната греда за своя 25-и.

Болди добави още един гол от силовата игра 1:09 във втория, изпращайки удар отзад флип покрай Daccord и в горния десен ъгъл за преднина от 3-1. Това беше неговият 23-ти за сезона и седми в последните осем мача.

Капризов отбеляза отново само минута по-късно, стреляйки с 26-ия си удар от левия кръг от удар по време на игра 4-на-4.

Мермис откъсна удар с китка от над десния кръг, за да направи 5 -1 в 6:58 на секундата. Това беше третият за защитника за сезона и първи от 26 октомври насам.

Wild: Домакин Каролина във вторник вечер.

Kraken: Домакин Бостън в понеделник вечер.