Кар хвърля 2 TD, за да помогне на Светците да победят Бъкс с 23-13 и да изравнят класирането на NFC South
AP News | 2023-12-31 | 23:56:19

ТАМПА, Флорида (AP) — Дерек Кар хвърли 197 ярда и два тъчдауна, за да помогне на Ню Орлиънс Сейнтс да спрат Поредицата от четири победи на Тампа Бей и изкачване отново в равенството за първо място в NFC South с победа с 23-13 над Бейкър Мейфийлд и Бъканиърс в неделя.

Кар хвърли TD пасове от 4 ярда на Juwan Johnson и 22 ярда към Taysom Hill през първото полувреме. Защитата на светците изпълни ролята си, за да попречи на Bucs (8-8) да спечелят и третата си поредна титла в дивизията, като пресече Мейфийлд два пъти и принуди чифт грешки.

Тампа Бей все още може да повтори като NFC Южни шампиони, като спечелиха съперника си от дивизията Каролина във финала на редовния сезон следващата седмица. Светците (8-8) затварят с дивизионен мач у дома срещу Атланта.

Кар завърши 24 от 32 подавания без прихващане, за да засенчи Мейфийлд, който изигра една от най-добрите топки в кариерата си по време на поредицата от четири победи, която доведе Bucs до ръба на четвъртото поредно място в плейофите.

Общо избраният номер 1 от драфта за 2018 г., който е с четвъртия си отбор за шест сезона, хвърли девет тъчдауна срещу едно прихващане по време на вълната от четири мача, последвала участък, в който Тампа Бей загуби шест от седем.

Притиснат през целия мач от бързи пасове на Светците, Мейфийлд направи 22 от 33 за 309 ярда с две прихващания и две TD в неделя. Той беше уволнен два пъти и не вкара Bucs в енд зоната до четвъртата четвърт, когато Трей Палмър завърши 91-ярдов драйв с 22-ярдов TD улов.

Крис Годуин хвана втория TD пас от Мейфийлд, вкарвайки при приемане от 47 ярда при оставащо време 1:37.

Ню Орлиънс водеше със 17-0 на полувремето, изпълнявайки два пъти повече игри (38 спрямо 19 на Тампа Бей) и надигравайки Бъкс 202 ярда до 44 до този момент. Мейфийлд беше 5 от 10 за 43 ярда, преминаващи през две четвърти, като по-голямата част от продукцията му дойде при завършване на 33 ярда на Майк Еванс.

След като обърнаха топката само два пъти по време на едномесечния си прилив, Bucs загубиха битката за обрат с 4-0 от Светците.

ТРАВМИ

Светици: WR Juwan Джонсън (рамо) напусна играта през първата четвърт, но се върна. ... LB Нефи Сюел (коляно) беше изгонен в началото на втората четвърт и не се върна. Две игри по-късно T Landon Young (коляно) накуцва с помощта на треньори.

Buccaneers: LB Shaquil Barrett (слабините) и CB Carlton Davis (сътресение) не бяха активни, след като бяха контузени предишната седмица срещу Jacksonville. ... S Kaevon Merriweather (четворка) напусна играта през четвъртата четвърт.

Светци: Върнете се у дома, за да приемете Соколите във финала на редовния сезон.

Buccaneers: Получете още един шанс да спечелите това, което би било рекорд за франчайз трета поредна титла в дивизия.