Кардиналите победиха Доджърс с 6-5 в 10 ининга, след като Бетс отново хоумърс в деветия
AP News | 2024-03-31 | 07:16:18

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Пол Голдшид даде зелена светлина в 10-ия ининг с граундаут, след като Муки Бетс отново хоумира за помогнете на Лос Анджелис да изравни резултата в деветия, а Сейнт Луис Кардиналс победи Доджърс с 6-5 в събота вечерта.

Кардиналс превърнаха ударно тесто, намеса на кечър и блокиране в петрън седми ининг и поведе с 5-3 в деветия. Доджърс изравни резултата срещу Райън Хелсли (1-0) с един хоумрън от Бетс и изравняващ мач от Макс Мънси с два аута. Бетс има хоумрън в четири последователни мача.

Дясната ръка Ланс Лин записа четири нулеви ининга в първото си излизане за Сейнт Луис от 2017 г. насам, след което беше изтеглен след рядко забавяне на дъжда на Dodger Stadium, което продължи 35 минути. Смяташе се, че това е първото забавяне при дъжд на стадиона от април 2017 г.

Дясната ръка на Доджърс Кайл Хърт (0-1) се отказа от изпълнение след 2 2/3 ининга. Хелсли се отказа от два ръна при четири попадения в деветия, преди Джовани Галегос да хвърли 10-ия за първото си спасяване.

Дясната ръка Йошинобу Ямамото записа пет ининга без гол за Лос Анджелис в дебюта си у дома, като играеше от двете страни на закъснението в дъжда. Той се върна от мрачния си дебют в MLB на 21 март, когато се отказа от пет ръна само в един ининг срещу Сан Диего Падрес в Сеул, Южна Корея.

Уил Смит имаше два сингъла на RBI, а Фреди Фрийман добави сингъл на RBI за Доджърс.

Мачът беше нулев, когато забавянето започна в края на четвъртия ининг. Ямамото се завърна с още един нулев ининг, преди Доджърс да поведат с 2-0 след последователни RBI попадения на Фрийман и Смит.

Кардиналите се захванаха за работа в седмия, зареждайки основите на Нолан Горман ходене, докато Нолан Аренадо беше ударен от терен и Мат Карпентър зареди основите на намесата на кечъра на Смит.

След като Карпентър вкара зелена светлина след препятствието на Джо Кели с Виктор Скот II в плочата, Брендън Донован удря двоен удар отдясно за аванс от 5-2.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Доджърс: LHP Клейтън Кършоу, който не се очаква да играе до второто полувреме след операция на рамото извън сезона, игра ловене от 120 фута в аутфилда в събота, докато продължава програмата си за хвърляне. ... RHP Brusdar Graterol (рамо) се очаква да излезе от могила следващата седмица, тъй като той продължава своята рехабилитация след началото на сезона в списъка с контузени.

Кардинали: LHP Стивън Мац ще дебютира за сезона, след като направи 4-7 с 3,86 ERA в 25 изяви (17 старта) миналия сезон.

Доджърс: RHP Гавин Стоун ще дебютира за сезона, след като отбеляза 1-1 с 9.00 ERA в осем участия (четири старта) през миналия сезон и спечелване на ротационно място в пролетните тренировки.