Кардосо, номер 1 в Южна Каролина, победи Джорджия със 70-56 за рекордна 43-та поредна победа в редовния сезон на SEC
AP News | 2024-02-18 | 22:16:19

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Камила Кардосо имаше 16 точки и 16 борби, докато номер 1 в Южна Каролина изпревари Джорджия 70-56 в неделя, за да спечели своя рекорден 43-ти пореден мач от редовния сезон на Югоизточната конференция.

Не че стана лесно. Gamecocks (25-0, 12-0 SEC) изоставаха с 37-28, когато Javyn Nicholson удари първата кошница от третата четвърт, докато разпродадената публика гледаше с недоверие.

Но зад Cardoso, Te-Hina Paopao, Chloe Kitts и MiLaysia Fulwiley, Южна Каролина успя да остане единственият непобеден отбор в Дивизия I в страната.

Кардосо отбеляза три поредни точки, а Китс имаше шест от следващите осем точки на отбора си, за да изравни в рамките на 40-39. Fulwiley, динамичният първокурсник, пое управлението след това. Нейният кош изведе Южна Каролина завинаги напред и тя го последва с два фаул удара и въртящо се забиване през лентата, което доведе до лесен кош за Ашлин Уоткинс.

Джорджия поддържаше нещата в рамките на едноцифрено ниво до последния период, когато последователните 3s от Орегон прехвърлиха Паопао до 60-48.

Булдогс (11-14, 2-10) не успяха да отговорят и загубиха своя 18-ти пореден мач от Геймкокс.

Никълсън имаше рекорд в кариерата си от 27 точки, надминавайки предишния си най-добър резултат от 24 сета по-рано този сезон срещу Бол Стейт. Тя добави 12 борби за 14-ия си дабъл-дабъл тази година.

Паопао имаше 15 точки от пет тройки, а Китс завърши с 12 точки, 10 в последните две четвъртини.

Никълсън и Булдогс бяха тези, които увеличиха темпото в началото с скок от 17-2 между първата и втората четвърт, за да изградят преднина от 23-17.

Те останаха напред, 37-28, след като Никълсън имаше две разигравания за три точки и нейния начален удар в третата четвърт, преди нещата да се разпаднат.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Джорджия: Беше труден сезон за Булдогс, които спечелиха 22 мача и достигнаха до втория кръг на турнира на NCAA преди сезон. Те със сигурност изглеждаха така, сякаш имаха необходимите средства да разстроят най-добрия отбор в страната, преди да бъдат претоварени.

Южна Каролина: Представянето на Gamecocks отново, отново напоследък - те изоставаха от Тенеси с 28-25 на полувремето, преди да спечелят тази миналия четвъртък вечерта - е узряло за проблеми предвид еднократното характер на турнира NCAA.

Джорджия играе срещу Мисисипи в четвъртък вечер.

Южна Каролина се изправя срещу Алабама в четвъртък вечер.