Къри и Томпсън отбелязаха по 29, докато Уориърс удължиха победната си серия до 6 със 133-110 победа над Рокетс
AP News | 2024-04-05 | 04:40:34

ХЮСТЪН (AP) — Стеф Къри и Клей Томпсън отбелязаха по 29 точки и Голдън Стейт Уориърс удължиха победната си серия до шест мача за сезона с победа със 133-110 над Хюстън Рокетс в четвъртък вечер.

Уориърс, които са на 10-о място в Западната конференция, никога не изоставаха и изградиха преднина от 15 точки от полувреме изоставане от 21 точки от Томпсън. Той направи седем тройки, като пет от тях бяха през първото полувреме.

Те подобриха резултата си до 3-0 срещу Хюстън този сезон и спечелиха последните 13 мача от редовния сезон срещу Рокетс.

>

Джабари Смит-младши имаше 24 точки, за да поведе Рокетс, които загубиха трети пореден мач, след като спечелиха предишните си 11 мача. Новобранецът Кам Уитмор добави 17 точки от резервната скамейка.

Уориърс стигнаха до 42-34 с победата, което им осигури печеливш сезон за 38-ми път в историята на франчайза и четвърти пореден.

Голдън Стейт водеше с 16 след три и увеличи преднината си до 20, когато треньорът Стив Кер изчисти резервната скамейка с около четири оставащи минути.

Новобранецът Трейс Джаксън-Дейвис отбеляза рекордните за кариерата си 20 точки за Уориърс с пет борби и четири асистенции в 10-ия си старт този сезон.

Уориърс бяха без Джонатан Куминга за пети пореден мач поради контузия в коляното. Но Кер каза, че се справя по-добре и трябва да се върне в петък вечерта.

Алперен Сенгун от Хюстън, който отсъства след тежко изкълчване на десния си глезен на 10 март, говори с репортери за първи път след контузията си в четвъртък. Той каза, че се справя много по-добре, но че е само на около 60%, което прави малко вероятно да се завърне този сезон.

Warriors: Посетете Далас петък вечер.

Rockets: Домакин на Маями петък вечер.