Къри има 31 точки и 11 борби, води Уориърс до победа със 110-99 над Никс
AP News | 2024-03-01 | 05:16:34

НЮ ЙОРК (AP) — Стивън Къри имаше 31 точки и 11 борби, възвръщайки се от нулево първо полувреме в последния си мач с дабъл-дабъл до средата на този мач и Голдън Стейт Уориърс победиха Ню Йорк Никс със 110-99 в четвъртък вечер.

Джонатан Куминга добави 25 точки за Уориърс, които удължиха своята серия от победи на гости до седем мача, най-дългата им от 11 поредни победи през сезон 2018-19.

Уориърс се състезаваха към преднина от 14-0 и никога не изоставаха, въпреки че никога не контролираха много дълго. Те отвориха серия от значителни възглавнички, но Никс с къси играчи продължиха да го връщат до работещ марж.

Голдън Стейт не им позволи да се върнат докрай и спечелиха за 10-ти път от общо 12 мача.

Къри беше 0 за 7 в първото полувреме на победата във Вашингтон във вторник, за първи път той беше без гол през две четвърти от 23 ноември 2012 г. Този път той отбеляза тройка, за да открие резултата и имаше 17 точки и 10 борби до почивката, като за втори път в кариерата си прави дабъл-дабъл в първото полувреме.

Той завърши с осем тройки, докато Клей Томпсън добави 16 точки. Крис Пол записа 11 точки и шест асистенции във втория си мач, след като пропусна 21 заради счупена лява ръка.

Джейлън Брънсън вкара 27 точки за Никс, които завършиха 4-8 през февруари, след като отбелязаха 14-2 през януари. Но те загубиха стартовите нападатели Джулиус Рандъл и ОГ Ануноби в края на същия месец и не знаят кога ще се върнат.

Донте ДиВинченцо добави 16 точки, а Джош Харт имаше 14 точки, 18 борби и седем асистенции за Никс, които пропуснаха първите си девет удара и изостанаха със 17 рано.

Къри откри резултата 17 секунди след началото на мача и Уориърс водеха с 14-0 преди да изтекат четири минути. Отлагането на Ди Винченцо сложи край на старта на Ню Йорк с 0-за-9, но Томпсън отговори с 3, за да направи резултата 17-2.

Нов кош на Къри даде предимство на Уориърс с 22-5, което Никс намалиха до Преднина от 50-44 през полувремето, преди Голдън Стейт да поведе с 55-46 до почивката.

Уориърс се върнаха със 17 при тройка на Къри в средата на третата четвърт, но отново Никс се върна обратно, намалявайки до 73-67 след тройка на Брънсън при оставащи 2:39 до края на периода.

Ню Йорк все още беше в рамките на седем с оставащи под 3 1/2 минути, но Къри вкара тройки за следващите два коша на Голдън Стейт, за да върне преднината отново до двуцифрено число.

Ануноби може да се приближи все по-близо до завръщане, като треньорът Том Тибодо каза в четвъртък, че е получил разрешение да започне индивидуални баскетболни дейности като дрибъл и стрелба, въпреки че все още няма нищо, при което да се сблъска с контакт, докато се възстановява от операция на лакътя.

Уориърс: В Торонто в петък вечер.

Никс: в Кливланд в неделя вечер.