Къри от Уориърс, Уембаняма от Спърс аут за мача Сан Антонио-Голдън Стейт с контузия на десния глезен
AP News | 2024-03-10 | 03:16:33

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Звездата на Голдън Стейт Стивън Къри и новобранецът от Спърс Виктор Уембаняма отпаднаха от съботната вечер на Спърс-Уориърс игра поради изкълчване на десния глезен.

Изследването с ядрено-магнитен резонанс на наранения глезен на Къри не разкри никакви структурни щети и той трябва да бъде преоценен във вторник. Крис Пол бе включен в стартовия състав, за да замени Къри.

„Бих казал, че това е добър резултат. MRI беше ясен, той се чувства по-добре днес“, каза треньорът на Уориърс Стив Кер за контузията на Къри. „... Така че като цяло бих го нарекъл положително.“

Двукратният MVP, който навършва 36 следващия четвъртък, беше наранен в края на четвъртата четвърт от загубата от Чикаго Булс в четвъртък. Къри претърколи глезена, карайки го към коша, след което бързо накуцва, докато излизаше и се насочи към съблекалнята при оставащи 3:51.

Това е четвъртият мач този сезон, в който Къри няма да бъде на разположение. Голдън Стейт загуби предишните три. От сезон 2014-15 Уориърс имат 64-104 в редовния сезон без 10-кратния Мач на звездите.

Къри е наранявал същия глезен няколко пъти по-рано по време на 15-годишната си кариера в НБА.

Кър може да смеси и съпостави някои ротации по време на отсъствието на Къри.

„Аз съм крал на гледането на това, докато Стеф е навън, какво трябва да направим, за да спечелим тази вечер и тогава ще се тревожим за следващия мач“, каза Кер. „Но в рамките на това ще трябва да вземем много решения, кой ще играе от резервната скамейка, трудно е да го напишем, защото не знаем как ще протече играта, ако имаме нужда от стрелба.“

Уембаняма пропуска втория си мач, след като претърколи глезена си през втората четвърт от загубата от Хюстън във вторник. Той все пак успя да изиграе 31 минути, завършвайки с 10 точки, 11 борби и седем блокади.

В допълнение, нападателят на Спърс Седи Осман ще пропусне поне няколко мача заради изкълчен ляв глезен, каза треньорът Грег Попович .