Къри отбелязва 33 точки, Уориърс надвиха Уембаняма, Спърс за 4-та поредна победа
AP News | 2024-04-01 | 03:48:06

САН АНТОНИО (AP) — Стивън Къри имаше 33 точки и Голдън Стейт Уориърс удържаха, за да победят Сан Антонио Спърс със 117-113 с недостатъчен персонал в неделя вечер за четвъртата си поредна победа.

Къри беше 12 за 23 от полето, като уцели 7 от 15 опита за тройки, докато Голдън Стейт се придържа към последното място за игра в Западната конференция — два мача пред Хюстън след домакинската загуба на Рокетс от Далас в неделя.

Центърът на Спърс Виктор Уембаняма имаше 32 точки и 9 борби.

Уембаняма беше свикан за фаул извън гърба на това, което би било неговият 10-ти реборд с четири оставащи секунди. Нападателят на Уориърс Дреймънд Грийн направи едно от двете наказателни удара, за да подпечата победата.

Грийн завърши с 21 точки и 11 борби.

Сан Антонио направи серия от 7-0, за да намали голдън стейт водят до 113-111 с оставащи 59 секунди. Клей Томпсън отговори с тройка.

Томпсън завърши с 13 точки.

Сан Антонио беше без Девин Васъл, Келдън Джонсън, Джереми Сочан и Доминик Барлоу поради контузии.

Шпорите се обърнаха към пейката си с три от техните четирима най-добри реализатори и почти 50 точки на мач. Те отговориха през първото полувреме.

Седи Осман, Зак Колинс и Сандро Мамукелашвили комбинираха 34 точки, 15 борби и три асистенции през първото полувреме. Осман завърши с 18 точки, Колинс имаше 13, а Мамукелашвили имаше 10.

Голдън Стейт започна второто полувреме със серия от 14-0, която включваше последователни тройки на Грийн и Къри за преднина от 66-60 с Остават 9:39 до края на третата четвърт. Wembanyama сложи край на сушата с обратен удар след подаване на Джоунс.

Уориърс надиграха Спърс с 37-21 през третата четвърт, превръщайки дефицита от 10 точки през втората четвърт в преднина от осем точки, влизайки в четвъртата.

Сан Антонио постави рекорд за франчайз за 3 точки за сезон при 941 след 17 за 43. Предишният рекорд беше 925 през 2022 г.

При 18-57 Сан Антонио има оставащи седем мача, за да избегне завършването с най-лошия рекорд в историята на франчайза — с оценка за безполезност 20-62, поставена през 1997 г.

Уориърс: Домакин Далас във вторник вечер.

Спърс: В Денвър във вторник вечер .