Къри води Уориърс пред Раптърс за 8-а поредна победа на пътя. Барнс напуска с контузия за Торонто
AP News | 2024-03-02 | 05:16:18

ТОРОНТО (AP) — Стивън Къри вкара 25 точки, Джонатан Куминга имаше 24 и Голдън Стейт Уориърс преодоляха кратка нощ на почивка и удължиха победната си серия на пътя до осем мача, като победиха Торонто Раптърс 120-105 в петък вечер.

Мачът на звездите на Торонто Скоти Барнс контузи лявата си ръка късно през първото полувреме и не се завърна. Барнс имаше 10 точки и шест борби за 16 минути, слагайки край на най-добрата си серия от пет последователни дабъл-дабъла в кариерата си.

Барнс беше заменен с малко под две минути игра през втората четвърт и отиде в съблекалня за лечение. Кели Олиник започна третия период на мястото на Барнс.

Мозес Мууди вкара 17 точки, Клей Томпсън добави 14, а Дреймънд Грийн грабна 13 борби за Уориърс, които спечелиха общо три поредни победи и 13 от 15.

Томпсън се върна в титулярния състав, тъй като гардът на Уориърс Брандин Подзиемски отпадна заради възпалено дясно коляно.

Къри игра на север от границата за първи път от мач 5 на финалите на НБА през 2019 г. Двукратният MVP на НБА вкара 9 за 22, включително 7 от 15 от 3 точки. Той имаше шест борби и шест асистенции.

RJ Barrett отбеляза 23 точки за Торонто. Олиник имаше 16 точки и 10 борби, но Раптърс загубиха втората си поредна победа, след като спечелиха предишните три.

Гардът на Торонто Имануел Куикли вкара 4 за 16 и завърши с 12 точки, отговаряйки на рекорда си за сезона с 11 асистенции. Якоб Поелтл изравни най-добрия си резултат за сезона с 14 борби.

След като победиха Никс със 110-99 в Ню Йорк в четвъртък вечерта, Голдън Стейт трябваше да смени самолета, преди да издържи дълго чакане на асфалта, като най-накрая пристигна в хотела си в Торонто малко след 7 сутринта в петък сутринта.

Къри и Муди вкараха по 3 от 5 от полето в първия, но останалите от Уориърс вкараха 4 за 18. И трите коша на Къри бяха от далечна дистанция, но Торонто водеше с 31-28 след един.

Куминга не вкара през първата четвърт, но имаше 13 точки през втората.

Голдън Стейт изоставаше с 64-61 на полувремето, но обърна това, като надигра Торонто с 32-19 през третата четвърт, когато Раптърс пропуснаха шест от първите си седем опита и вкараха 5 за 19. Къри имаше девет точки в този период.

Бившата звезда на Раптърс и Никс Чарлз Оукли гледаше от основната седалка, докато звездата на Торонто Мейпъл Лийфс Остън Матюс седеше отстрани.

Преди мача Раптърс прехвърлиха гарда Джейвън Фрийман-Либърти от двустранен договор към стандартен договор от НБА.

Уориърс: Посетете Бостън Селтикс на Неделя следобед.

Раптърс: домакин на Шарлът Хорнетс в неделя вечер.