Карис ЛеВърт вкара 26, води Кавалиърс до победа със 129-113 над Джаз
AP News | 2024-04-03 | 05:41:03

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Карис ЛеВърт отбеляза 26 точки, а Джарет Алън имаше 21 точки и 12 борби, помагайки на Кливланд Кавалиърс да победят Юта Джаз 129-113 във вторник вечерта.

ЛеВърт започна на мястото на Донован Мичъл, който пропусна мача във вторник поради лечение на контузия. Евън Мобли добави 21 точки за Кавс, а резервата Сам Мерил имаше 18 точки при шест тройки.

Кливланд вкара 26 точки след 20 проиграни удара на Юта и водеше без прекъсване. Това спря поредица от четири загуби на пътя.

Брис Сенсабо направи шест тройки и вкара 22 точки за Юта, отговаряйки на рекорда си за сезона през годината на новобранец. Колин Секстън записа 19 точки и шест асистенции, а Тейлър Хендрикс добави 18 точки.

Джазите играха без титулярите Лаури Маркканен и Джон Колинс в 10-ата си поредна загуба. Резервният център Уокър Кеслер беше задържан през второто полувреме, след като получи фрактура на носа.

Кливланд направи първите си седем удара от полето, докато поведе с 23-9 в средата на първата четвърт. Кавалерите стреляха 68% от терена и отбелязаха общо 40 точки през тримесечието, докато многократно получаваха открити погледи от периметъра и от ръба. Те направиха 13 асистенции при 15 гола от игра през тази част.

Освен че играеха безгрижно в защита, Джаз също извършиха седем проигравания през първата четвърт.

Кливланд увеличи преднината си до 45-29 след тройка на Дариус Гарланд, преди Юта да се върне в мача. Омер Юрцевен завърши серия от 11-2 с игра от три точки, която намали дефицита до 50-45.

Алън и Мобли комбинираха три забивки, за да върнат преднината обратно до двуцифрено число и да предизвикат 17- 2 серия, която изведе Кавалиърс с 67-47 на полувремето.

Кливланд гостува на Финикс Сънс в сряда.

Юта гостува на Лос Анджелис Клипърс в петък.