Картър и Гюнцел отбелязват два гола, Пингвините слагат край на едномесечния мач в пауърплей при победата с 4-2 над Аризона
AP News | 2023-12-13 | 05:01:18

ПИТСБЪРГ (AP) — Джеф Картър и Джейк Гюнцел вкарват по два гола и обсаденият пауърплей на Питсбърг показа признаци на живот когато Пингвините се измъкнаха от Аризона Койотс с 4-2 във вторник вечерта.

Питсбърг отбеляза два гола с предимство на човека, като същевременно сложи край на суша с резултат 0 към 37, продължила повече от месец.

Джейк Гюнцел вкара първия гол на Пингвините от силовата игра от 31 дни, когато победи Картър Инграм малко повече от минута след началото на мача и добави празна мрежа от корема си, за да го запечата.

Картър отклони точковия удар на Крис Летанг покрай Инграм 4:32 в третия, за да даде преднина на Питсбърг завинаги, докато Пингвините прекратиха поредица от четири загуби. Картър, изхвърлен на четвъртата линия в 19-ия си сезон, вкара 20-ия гол от играчи в кариерата си през първия период.

Тристан Джари направи 19 спасявания, когато Пингвините се отдръпнаха от Койотс, играейки за трети път за четири нощи на път.

Лоусън Краус вкара своя 13-и гол за сезона за Аризона и добави асистенция към гола на Матиас Макчели. Инграм спря 40 изстрела, но остави отклонението на Картър да се промъкне покрай него, когато Койотите загубиха своя 11-ти пореден мач от Питсбърг.

Нападателят новобранец от Аризона Логан Кули, родом от Питсбърг, който започна да играе като 5-годишен, участвайки в програма „Малките пингвини“, ръководена от иконата на франчайза Сидни Кросби, се пързаля 16:26 в завръщането му в родния му град.

Пингвините се появиха с 3-6-3 фънк от 16 ноември, подхранван отчасти от неспособността на тяхната натоварена със звезди сила игра да намерят задната част на мрежата, с играчи, които подават открити удари.

Генералният мениджър за първа година Кайл Дъбас изрази оптимизъм в понеделник, въпреки че Питсбърг е по-близо до дъното на Източната конференция, отколкото до място в плейофите. Дубас гласува доверие на дългогодишния си треньор Майк Съливан, като го нарече точния човек, който да помогне за насочването на претрупаните от контузии и по-слаби Пингвини отново в състезанието.

Не отне много време на Гуенцел да сложи край на дългото влияние на Питсбърг- играе суша, приемайки пас зад мрежата от Кросби и побеждавайки Инграм отблизо 1:12 в мача.

Аризона вкара два пъти в пауърплейа, като Краус пое напречен пас от бившия Пингвинът Джейсън Зукър и го преодоля Джари 10:20 в първия. Макели се нахвърли върху разхлабена шайба пред мрежата на Питсбърг и я заби в мрежата, за да изведе Койотс напред.

Картър дръпна Пингвините дори по-късно през първия период, като нахлу сам на Инграм и биейки го с бекхенд.

Койоти: Започнете битка с три мача в петък, когато гостува Сан Хосе.

Пингвини: Пътувайте до Монреал в сряда.