Късните бягства на Байер Леверкузен държат отбора на Шаби Алонсо непобеден през този сезон
AP News | 2024-04-29 | 11:49:04

БЕРЛИН (AP) — Просто го наричайте Шаби Худини. Треньорът на Байер Леверкузен Шаби Алонсо видя как отборът му се измъква от поражението през сезона, тъй като остава непобеден във всички състезания.

Леверкузен, който вече си осигури титлата в Бундеслигата, има 46 мача серия без загуба – рекорд в европейските „пет пет големи” лиги.

Постигнато е по изключителен начин.

Робърт Андрих вкара с последния удар в мача за 2 -2 равенство с високия Щутгарт в събота. Голът дойде в шестата минута на добавеното време, когато трябваше да има само пет.

Щутгарт спечели седем от деветте си мача след загубата от Леверкузен в Купата на Германия и водеше с 2-0 срещу Леверкузен, но дори това не беше достатъчна възглавница, за да попречи на отбора на Алонсо да се завърне и да удължи непобедения си рекорд.

Предишния уикенд Йосип Станишич вкара в седмата минута на добавеното време за равенство 1-1 в Борусия Дортмунд. А в предишния мач на Леверкузен Амине Адли вкара в 90-ата минута за равенството 1-1 на Уест Хем в Лига Европа.

Общо Леверкузен има осем равенства този сезон и 38 победи.

„Вкарахме толкова много голове в добавеното време тази година“, каза Адли след последната драма в събота. „Но трябва да вкараме по-рано. Би било по-добре за нас.“

Изравнителният гол на Андрич срещу Щутгарт беше 16-ият гол, който Леверкузен отбеляза в 90-ата минута или по-късно във всички турнири този сезон, и 21-вият, отбелязан от 86-та.

„Не е лесно да обясним какво направихме отново след миналата седмица – отново в последната минута“, каза Алонсо. „Няма обяснение защо се случва толкова често, но е добре за нас.“

Тези късни голове помогнаха на Леверкузен да спечели титлата в Бундеслигата пред 11-кратния защитаващ шампион Байерн Мюнхен с пет кръга преди.

„Вече постигнахме основната си цел – да бъдем шампиони – но искаме да продължим, не искаме да спираме. Има още три мача (в Бундеслигата). Искаме да останем непобедени до края на сезона“, каза Алонсо.

Следващият мач на Леверкузен е срещу Рома в първия мач от полуфинала на Лига Европа в четвъртък. Отборите се срещнаха на същата фаза миналия сезон, когато тимът на Жозе Моуриньо елиминира този на Алонсо благодарение на победата с 1-0 в Рим. Те завършиха наравно 0-0 в реванша в Леверкузен.

„От първия мач от Лига Европа срещу (шведския отбор) Хекен говорихме за опита си в Рим и сега отново сме в същата ситуация, полуфинал срещу Рома“, каза Алонсо. „Така че да, надяваме се, че можем да използваме добре този опит.“