Късните наказателни удари на Трей Александър донесоха победа с 66-65 на Крейтън № 22, сложиха край на поредицата от победи на Сейнт Джон
AP News | 2024-01-13 | 22:49:20

ОМАХА, Небраска (AP) — Трей Александър направи наказателни удари с зелена светлина с 12,3 секунди до края, и № 22 Крейтън прекратиха поредицата от четири победи на Сейнт Джон с победа 66-65 в събота.

Bluejays (13-4, 4-2 Big East) надделяха във физическа и след мач, в който Сейнт Джонс (12-5, 4-2) имаше надмощие в средата на второто полувреме.

Райън Калкбренер поведе Сините Джейс с 18 точки, девет борби и четири блокади — нищо по-голямо от неговия удар при удара на Данис Дженкинс в последната минута, който доведе до печелившите удари от фаул на Александър.

Александър пропусна скок от другия край, но Франсиско Фарабело се отказа за отскочилата топка и върна топката обратно на Александър, който прокара основната линия и бе фаулиран от Дженкинс.

Дженкинс и Джордан Дингъл пропуснаха изстрели в последните секунди, за да донесат четвъртата поредна победа на Bluejays.

Червената буря загуби седем поредни загуби срещу Блуджейс и не са печелили в Омаха от 2019 г.

Бейлър Шайерман имаше 17 точки и 12 борби за Крейтън.

Св. Джоел Сориано на Джон записа 13 точки и 11 борби за своя 10-и дабъл-дабъл, водещ в Големия Изток.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Св. John’s: The Red Storm дойдоха в Омаха с най-добрия си старт в Големия изток от 2000-01 г. насам и току-що не успяха да постигнат първата си победа на пътя над класиран опонент. Треньорът за първа година Рик Питино трябва да се смята за фаворит за треньор на годината в конференцията.

Крейтън: Сините Джейс имат 12-1 у дома за всички времена срещу Джони, но това не беше провалът последните срещи са били.

Св. John’s: посещава Seton Hall във вторник.

Крейтън: гостува на номер 4 в Кънектикът в сряда.