Късният гол на Михаел Расмусен успява да победи Ред Уингс над Дъкс с 3-2
AP News | 2024-01-08 | 06:08:35

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Майкъл Расмусен вкара зелената светлина при оставащо 1:07 и Детройт Ред Уингс удължи победната си серия до три мачове с победа с 3-2 в неделя над Анахайм Дъкс.

Джо Велено и Дилън Ларкин също вкараха, а Алекс Лайън направи 29 спасявания, докато Ред Уингс завършиха успешния три мача в Калифорния в Сан Хосе, Лос Анджелис и Анахайм.

Трите победи за началото на януари съвпадат с тези на Детройт в последните си 13 мача през декември.

Победителната игра на Расмусен, неговият девети гол за сезона, дойде, когато той пренасочи шайбата от лявата си кънка към вратата на Дъкс след подаване на Мориц Зайдер. Играта беше прегледана с допуснат гол, след като не беше засечено движение с крак.

Тревър Зеграс вкара два гола за патиците, а Лукас Достал направи 25 спасявания, тъй като основният вратар Джон Гибсън беше извън игра поради заболяване. Трой Тери направи асистенция за Анахайм, след като пропусна предишните три мача поради контузия в горната част на тялото.

Анахайм достигна 1-6-1 в домакинство от осем мача през целия сезон и сега се отправя към шест последователни гостувания.

Патиците изглеждаха доволни да завършат домакинството на висока нота, когато вкара 20 секунди след мача. Тери стреля в трафика и Зеграс отклони шайбата към леда и във вратата, след като тя премина индиректно покрай Лион.

Ред Уингс изравниха в 11:10 на първия период, докато бяха на мощна игра, когато Ларкин вкара от процепа след подаване на Дейвид Перън за своя 14-ти за сезона.

Детройт грабна преднина от 2-1 в 2:20 на втория период, когато Велено вкара при опашка, която той постави срещу подложката на Достал и точно през линията на дясната греда. Осмият за Велено за сезона беше потвърден при преиграване.

Зеграс изравни в 3:55 на третия период, когато пое кръстосано подаване от Кам Фаулър близо до границата на десния кръг и откъсна удар в горния десен ъгъл на вратата за своя четвърти за сезона. С асистенцията Фаулър изравни Стив Ручин за петия най-много точки в историята на Дъкс (432).

Патиците оцеляха в мощна игра на Ред Уингс с малко под четири оставащи минути, преди да дадат зелената светлина с гола отбори в пълен състав.

Анахайм беше без нападателя Макс Джоунс, който беше поставен като резерва за контузени с контузия в горната част на тялото.

Ред Уингс: домакин на Едмънтън в четвъртък.

Патици: в Нешвил във вторник.