Късният удар на Шайерман издига Крейтън № 12 зад Маркет № 5. Златните орли липсват на Колек
AP News | 2024-03-02 | 23:48:19

ОМАХА, Небраска (AP) — Бейлър Шайерман вкара 26 точки и направи три поредни тройки в края на мача в събота, за да изведе Крейтън №12 до победа с 89-75 над №. 5 Маркет, който игра без звездния страж Тайлър Колек и големия човек Осо Игодаро.

Шайерман, кандидат за играч на годината в Големия Изток, който играеше последния си мач в CHI Health Center, имаше 16 борби за осмата си дабъл-дабъл в 10 мача и 14-ти за сезона.

Крейтън (22-8, 13-6) отмъсти за загубата със 72-67 в Милуоки на 30 декември и се запази в позиция за №. 2 поставени в турнира на конференцията след две седмици.

Маркет (22-7, 13-5) загуби за първи път от четири мача.

Колек не игра, след като напусна мача срещу Провидънс в сряда с контузия на косия коремен мускул, а Игодаро беше аут поради заболяване. Чейс Рос започна на мястото на Колек и Бен Голд на мястото на Игодаро.

Райън Калкбренер вкара 19 точки, а Трей Александър добави 18 за Bluejays, които почетоха своя отбор Sweet 16 от 1974 г. по време на церемонията на полувремето.

Кам Джоунс поведе Златните орли с 23 точки, Дейвид Джоплин имаше 21 и Стиви Мичъл имаше 15 точки и 9 борби.

Крейтън изглеждаше готов да отстрани мача в средата на второто полувреме, когато Шайерман отне топката от Джоунс и измина цялата дължина на игрището за слагане, за да я направи 60-50.

Тройка на Джоунс намали резултата до 63-62, преди Калкбренер да превърне подаването на Александър в забивка, а Шайерман направи две наказателни хвърляния след нарушение на Маркет в задната зона.

Крейтън пропусна четири поредни тройки, позволявайки на Маркет да влезте в рамките на 67-65. Трите тройки на Шайерман за две минути и кошът на Франсиско Фарабело от дълбокия ъгъл доведоха Сините сойки до резултата 81-69 при 2:14 до края.

Маркет: С двамата си най-добри играчи нямаше нищо срамно да загубиш гостуване от Крейтън. Златните орли вече са заключили сбогом в първия кръг на турнира на конференцията и не могат да завършат по-ниско от четвърто място.

Крейтън: Шайерман продължава да подхранва Bluejays. Той беше спокоен през второто полувреме, докато късната му вълна от тройки не даде на отбора необходимата възглавница, за да отстрани играта.

Marquette: Домакин номер 3 UConn в сряда. Златните орли загубиха с 81-53 от Хъски преди две седмици.

Крейтън: Гостува на Виланова в събота. Bluejays загубиха с 68-66 след продължение от Wildcats на 20 декември.