Кастило затваря Rockies, Raleigh homers, докато Сиатъл побеждава Колорадо със 7-0 при 33-градусов студ
AP News | 2024-04-21 | 05:16:34

ДЕНВЪР (AP) — Луис Кастило хвърли топка с два удара в продължение на седем ининга, за да спечели за първи път от пет старта този сезон, Кал Рали се класира сред най-високите четири попадения в кариерата си, а Сиатъл Маринърс преодоляха периодичния дъжд и сняг, за да победят Колорадо Роки със 7-0 в събота вечер.

Хулио Родригес добави четири попадения и два RBIs за Маринърс, който изпрати Скалистите планини до шеста поредна загуба и свали Колорадо до 4-16 – с четири от загубите без прекъсване. Началото от 20 мача е най-лошото в историята на Скалистите планини.

Температурата на първия терен беше 33 градуса и падна до 31 по време на мача.

Двустранен двубой е насрочен за неделя, за да направи за отлагането на откриването на серията в петък поради буря, която остави 7 инча сняг над по-големия Денвър.

Castillo (1-4) отбеляза девет и загуби едно, намалявайки ERA от 5.82 на 4.40. Миналата година той даде перфектна оферта в седмия ининг срещу Роки.

Елиас Диас направи чист единичен удар в центъра с два аута в четвъртия, а Шон Бушар удари висок изскачащ прозорец, който падна за единичен в петия, когато първият бейзмен Тай Франс загуби топката на светлините.

Дакота Хъдсън (0-4) се отказа от четири ръна — три спечелени — шест попадения и пет проигравания в три ининга. Той загуби пет поредни старта и шест съдийски решения, датиращи от миналия септември.

Роли започна втория ининг с четвъртия си домакин за сезона, удар от противоположното поле в лявото поле на трибуната, Той добави RBI сингъл за преднина от 2-0 в третия.

Jonatan Clase удари сингъл от два ръна в пети рън от четири ръна срещу Виктор Водник и трети рън вкара, когато топката прескочи под ръкавицата на десния полеви играч Бушар и се претърколи на предупредителната пътека за грешка. Класе също се опита да отбележи, но беше изхвърлен, когато вторият бейзмен Алън Трехо предаде хвърлянето на Бушар към кечъра Елиас Диас.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Рокис: 2B Брендън Роджърс пропусна четвърти пореден гол игра със заболяване, но се подобри и може да се върне в състава веднага в неделя. „Роджърс е по-добър“, каза мениджърът Бъд Блек. „Просто искам да му дам още един ден, за да натрупа повече сила.“

Сиатъл RHP Джордж Кърби (2-2, 6.64 ERA) е настроен да започне първи в неделя мач срещу Colorado RHP Cal Quantrill (0-2, 5.57 ERA) и Mariners RHP Emerson Hancock (1-2, 7.98 ERA), вторият мач срещу Rockies RHP Peter Lambert (2-0, 2.31 ERA).