Кауай Ленърд вкарва 25, Клипърс топ Хийт 103-95 за 25-та победа в последните 30 мача
AP News | 2024-02-05 | 03:48:49

МАЯМИ (АП) — Кауай Ленърд има 25 точки и 11 борби, Джеймс Хардън отбеляза 16 от своите 21 точки през второто полувреме и Лос Анджелис Клипърс останаха горещи, като оглавиха плъзгащия се Маями Хийт със 103-95 в неделя вечерта.

Хардън флиртува с трипъл-дабъл, завършвайки с 11 асистенции и 8 асистенции. Норман Пауъл отбеляза 16 точки, а Пол Джордж добави 11 за Клипърс. Те са с 25-5 от началото на декември – далеч най-добрият рекорд в НБА за този период.

Джими Бътлър вкара 21 точки, а Тери Розиър завърши със 17 за Хийт. Те са загубили осем от последните си 10.

Бам Адебайо и Джош Ричардсън имаха по 14 точки за Хийт. Адебайо вкара 13 борби, а Калеб Мартин вкара 11 точки за Маями, който игра без двамата си най-добри стрелци по 3 точки. Дънкан Робинсън остава в протоколите за сътресения на НБА, а Тайлър Херо трябваше да започне в неделя, след което беше много късно, след като беше диагностициран с мигрена.

Маями беше държан под 100 точки за 12-и път този сезон. Топлината е 2-10 в тези игри; само Портланд и Шарлът имат повече такива мачове този сезон.

Клипърс се подобриха до 5-1 в тяхното седем мача и 11-дневно пътуване, което се наложи, защото арената, на която те и Лос Анджелис Лейкърс играят домакинските си мачове, беше превзета от наградите Грами в неделя вечер. Пътуването приключва в понеделник в Атланта и след това Клипърс получават три мача у дома, преди да отидат на Голдън Стейт във финала си преди паузата на всички звезди.

Клипърс имаха седем точки за седем минути – отговаряйки на техните вторият най-бавен старт на сезона - и Heat все още не можаха да се възползват. Маями поведе за кратко с 11 в първата четвърт, преди отборите да отидат на полувремето при равенство 43-43.

Отборите комбинираха седем фаула в първото полувреме, най-малкото в който и да е мач на НБА този сезон. 43-те точки бяха най-ниските за сезона за Клипърс и изравниха третата най-малко до полувремето за Хийт. И 86-те комбинирани точки до почивката бяха шестият най-малко от повече от 700 мача, изиграни досега този сезон.