Кауай Леонард и Теранс Ман водят Клипърс до победа със 101-95 над Гризлис
AP News | 2024-02-24 | 05:48:18

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Кауай Леонард вкара 24 точки, Теранс Ман имаше рекорд за сезона с 23 точки и 12 борби, а Лос Анджелис Клипърс се оттеглиха в четвъртата четвърт за победа със 101-95 над Мемфис Гризлис в петък вечерта.

Пол Джордж добави 14 точки за Лос Анджелис, а Ивица Зубак завърши с 10 точки и 10 борби, преди да се разпадне фаул през четвъртото тримесечие.

Джарън Джаксън-младши поведе Мемфис с 29 точки. GG Jackson имаше 11 точки, Ziaire Williams вкара 10, а Vince Williams направи осем асистенции за шестия си пореден мач с поне седем.

През трите четвъртини играта остана близка, тъй като нито един от отборите не водеше с двуцифрен резултат и имаше 11 смени на преднината и осем равенства в този момент. Клипърс водеха със 79-75 в четвъртия. И нещата останаха близки в квартала.

17-ата — и последна — промяна в преднината дойде 1:35 преди края, когато Ленард превърна проиграната игра на Мемфис в забивка. Ман върна пропуска за забивка 24 секунди по-късно, за да изведе Клипърс с 96-93. Тройка на Джеймс Хардън 46,2 секунди преди края, единственият му кош за вечерта, постави мача извън обсега на Мемфис.

Мачът, който включваше 11 равенства, беше първият след почивката на звездите за Гризлис. Клипърс излязоха от загуба със 129-107 в Оклахома Сити, когато се завърнаха в игра в четвъртък вечерта.

Нападателят на Клипърс П. Джей Тъкър, който беше глобен със 75 000 долара от лигата по-рано този месец за публично искане за размяна, игра в първият му мач от 27 ноември, когато влезе през първата четвърт.

Напрегнатото първо полувреме се превърна в преднина от 59-53 на паузата благодарение на серия от 12-2 на Мемфис в края на втората четвърт . Клипърс бяха спънати от дузина проигравания през първото полувреме – Леонард с четири, а Джордж и Уестбрук с по три.

Клипърс: У дома срещу Сакраменто в неделя.

Гризлис: Домакин на Бруклин в понеделник.