Кайл Филиповски отбелязва 30 точки, за да помогне на номер 11 Duke да оглави Georgia Tech 84-79
AP News | 2024-01-14 | 02:40:06

ДЪРХАМ, Северна Каролина (AP) — Кайл Филиповски отбеляза рекорд в кариерата си с 30 точки, докато Тайрис Проктър и Райън Йънг направиха голямо второ полувреме приноси, за да помогне на номер 11 Дюк да удържи Georgia Tech 84-79 в събота.

Филиповски, 7-футов предсезонен играч на Associated Press All-American, също имаше 13 борби и четири асистенции в страхотно представяне, което Сините дяволи (13-3, 4-1 Конференция на Атлантическото крайбрежие) отчаяно се нуждаеха да отмъстят за загубата от Жълтите якета от миналия месец.

Това е така, защото Джорджия Тех (8-8, 1-4) просто не можеше пропуск след полувремето, принуждавайки Сините дяволи да се бият, само за да поддържат натиска в нападение и да купят малко резерв за защитата си, за да направят няколко ключови игри.

Жълтите жилетки напреднаха с 10 при оставащи 14 1/2 минути.

Проктър се засили с три тройки през второто полувреме, включително две прави, които най-накрая изведоха Дюк напред, за да остане на 72-69 с 6:51 преди края.

Проктър имаше 11 от своите 17 точки след полувремето, докато Йънг, резерва 6-10, имаше всичките си 10 точки след почивката, за да завърши с девет борби.

Найтан Джордж вкара 17 точки за Жълтите жилетки, които бяха наблизо до първата си победа на известния скандален закрит стадион Камерън на Дюк от почти две десетилетия. Baye Ndongo и Miles Kelly имаха по 16, тъй като Georgia Tech прекараха голяма част от второто полувреме, стреляйки по-добре от 60% и завършиха мача с 54,5%, включително 11 от 20 от диапазона за 3 точки.

Georgia Tech има загуби пет поредни.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Georgia Tech: Жълтите якета спечелиха само пет пъти в 43 опита срещу Камерън, последният път през 2004 г. с отбор, който в крайна сметка стигна до мача за титлата на NCAA. Те продължиха да отбиват трудни удари и да държат Duke на петите, но в крайна сметка се поколебаха, тъй като Blue Devils нараснаха и Georgia Tech имаше множество ненавременни пропуски.

Duke: Контузиите бяха проблем. Сините дяволи играха без силно оформено титулярно крило Марк Мичъл поради изкълчване на коляното, като се обърнаха към състав от четири гарда. Тогава Джереми Роуч (18 точки) имаше проблем с дясното си коляно, което го накара да напусне за около четири минути по време на критично второ полувреме. Той се върна за около минута, преди да накуцва за последно време на марката 3:09.

Georgia Tech: Жълтите якета гостуват на номер 21 Клемсън във вторник.

Дюк: Сините дяволи приемат Питсбърг следващата събота.