Кайл Филиповски помага на номер 21 Дюк да се отдръпне след полувремето, за да победи Хофстра с 89-68
AP News | 2023-12-13 | 04:08:18

ДЪРАМ, Северна Каролина (AP) — Кайл Филиповски имаше 28 точки, 12 борби и осем асистенции, за да помогне на номер 21 в кариерата си Дюк победи Хофстра с 89-68 във вторник вечерта.

7-футовият предсезонен турнир Associated Press All-American направи четири тройки и блокира три изстрела за Сините дяволи (7-3). Дюк вкара 55%, направи 11 от 22 тройки и имаше четирима двуцифрени играчи, докато играеше отново без контузения пойнтгард Тайрис Проктър (глезен).

Джеръми Роуч добави 19 точки за Дюк, който изоставаше с 37 -32 в края на първото полувреме, преди да затвори с 12-2 преди почивката. Това включваше поредица от пет поредни удара, суматоха, която продължи през второто полувреме и завърши с удар на Филиповски в един десен ъгъл 3 и след това още един от същото място по-малко от минута по-късно, за да тласне Сините дяволи до 55-43 водят.

Дарлинстоун Дъбар вкара 24 точки и отбеляза седем тройки, за да поведе Прайда (6-4). Хофстра стреля с 50%, но направи 14 загуби.

Дюк увеличи преднината си до 16 точки до средата на второто полувреме, не позволи на Хофстра да се доближи отново до девет и го взриви в последните минути.

Хофстра: Избран четвърти в Крайбрежната атлетическа асоциация, Прайдът се прегрупира от началото 1-2, като спечели пет поредни мача преди загубата в събота от Сейнт Луис. Хофстра се опитваше да постигне едва четвъртата си победа срещу опонент от Топ 25 на AP, след като спечели по една във всеки от предишните два сезона.

Дюк: Сините дяволи бяха загубили два поредни гостуващи мача срещу опоненти извън конференцията, преди да победят Шарлът на у дома през уикенда. Докато Filipowski имаше голям статистически ден, Duke не се развихри до след полувремето, когато вкара 20 от своите 31 точки при обороти.

Хофстра: Прайдът е домакин на Норфолк Стейт в събота.

Дюк: Сините дяволи навлизат в изпитната си ваканция и няма да играят отново до 20 декември, когато се изправят срещу номер 6 Бейлър в Медисън Скуеър Гардън.