Кайл Ларсън отново спечели в Лас Вегас, за да запази Chevrolet непобеден в сезона на NASCAR
AP News | 2024-03-04 | 02:24:19

ЛАС ВЕГАС (AP) — Кайл Ларсън спечели второто си поредно състезание на Las Vegas Motor Speedway в неделя, за да запази Chevrolet непобеден и да даде на Hendrick Motorsports втора победа в първите три състезания от серията NASCAR Cup за сезона.

Ларсън спечели за трети път в кариерата си в Лас Вегас, където през 2021 г. спечели първата си победа, карайки за Хендрик след почти едногодишно прекъсване през 2020 г. Ларсън спечели и в номер 5 Chevy в Лас Вегас миналия октомври в плейофите.

Ларсън удържа Тайлър Редик за своята 24-та победа в Купата в кариерата. В Toyota за 23XI Racing Редик преследва Ларсън за последните няколко обиколки, но така и не успя да намери достатъчно място, за да направи ход за преминаване.

Chevrolet също има победи тази година от съотборника на Ларсън Уилям Байрон в Daytona 500 и Даниел Суарес миналата седмица в Атланта за Trackhouse Racing. Chevrolet спечели осем от деветте състезания от национални серии, за да открие годината.

Настоящият шампион на NASCAR Райън Блейни беше трети за Team Penske с Ford, следван от пилота на Trackhouse Рос Частейн, Тай Гибс с Toyota за Joe Gibbs Racing и роденият в Лас Вегас Ноа Грагсън беше шести в най-доброто си класиране, откакто се присъедини към Stewart-Haas Състезание.

Мартин Труекс-младши за JGR беше седми, следван от съотборника си Дени Хамлин, пилота на Penske и седящия на пик Джоуи Логано и Байрън. Суарес, победителят от миналата седмица, беше 11-и.

Ларсън помете и трите етапа и поведе в 181 от 267-те обиколки.

ПРЕДСТОЯЩО НАКАЗАНИЕ НА BUESCHER

Chris Buescher и RFK Racing са изправени пред наказания, след като гума падна от Ford на Buescher в началото на състезанието.

„Изгубихме гайката и загубихме половината колело. Мисля, че гумата остана под калника“, каза Бюшер. „Изглежда, че гайката се е откъснала и нещо в окачването всъщност е срязало колелото наполовина.

Наказанието ще бъде отстраняването на двама членове на екипажа от екипа на Buescher за следващите две състезания.

NASCAR отива следващата седмица на Phoenix Raceway, където Byron е защитаващият победител в състезанието. Частейн спечели през ноември в деня, в който Блейни спечели първата си титла за Купата.