Кайл Палмиери вкара победител в продължителното време и Айлъндърс поведе Канадиънс с 3-2
AP News | 2024-04-12 | 04:32:19

НЮ ЙОРК (AP) — Кайл Палмиери вкара в 1:17 продължения и Ню Йорк Айлъндърс удължи победната си серия до шест мача с 3-2 победа над Монреал Канадиенс в четвъртък вечер.

Пиер Енгвал и Кейси Сизикас също вкараха, Семьон Варламов направи 13 спасявания и островитяните се доближиха до това да си осигурят място в плейофите. Адам Пелех добави две асистенции за Ню Йорк, който е на трето място в дивизия Метрополитън с 89 точки - три пред Питсбърг с три оставащи мача.

Победата за Палмиери беше неговият 28-и гол за сезона и увеличи неговия индивидуална серия от голове до четири мача.

Коул Кофийлд вкара и направи асистенция, а Сам Монтембо направи 30 спасявания, но канадците загубиха за четвърти път в пет мача.

Бранителят на Айлъндърс Ноа Добсън напусна в 5:33 на първия период и не се върна. Добсън е втори в отбора със 70 точки (10 гола, 60 асистенции) и е начело на островитяните със средно малко по-малко от 25 минути на лед.

Cizikas помогна на островитяните да изтрият пасив от един гол за втори път, когато победи протегнатия крак на Montembault до далечната греда и спретнато вкара бекхенд в 6:30.

Кофийлд плъзна шайба между краката на Варламов и прекъсна равенството 1-1 в третия период при 3:42.

Харис откри резултата в края на първата с удар с кокалчета, който измами Варламов. Защитникът на Islanders Ryan Pulock блокира удар по-рано в последователността без стик, но Canadiens в крайна сметка надделяха при удълженото притежание.

Варламов направи критично спасяване с ръкавица в последната минута на началния период, лишавайки възможността на Джоел Армия от горната част на гънката и задържайки изоставането на островитяните на едно след 20 минути.

Айлъндърс отговориха в 5:07 от средната рамка, когато Engvall изстреля с китка покрай ръкавицата на Montembault и в горния ъгъл.

Canadiens: Посещение на Ottawa Senators в събота.

Айлъндърс: Посетете Рейнджърс в събота.