Кайлър Ямамото отбелязва 2 ранни гола, за да подтикне Кракен към 7-1 над Блекхоукс
AP News | 2023-12-15 | 08:09:18

СИАТЪЛ (АП) — Кайлър Ямамото вкара два пъти през първия период, Оливер Бьоркстранд отбеляза гол и две асистенции и Сиатъл Кракен спря сензацията новобранец Конър Бедард при победа със 7-1 над Чикаго Блекхоукс в четвъртък вечер.

Сиатъл спечели последователни мачове само за трети път този сезон и за първи път без нужда от продължения. Кракен прекъсна поредица от осем загуби с победа с 4-0 над Флорида във вторник вечерта и последва от победа над победените Блекхоукс.

Ямамото вкара 3:07 в мача и добави втори в края на мача периода, въпреки че голът първоначално беше присъден на Пиер-Едуар Белмар. Но това бяха продължителни приноси от четвъртата линия на Сиатъл, което беше жизнено важно за успеха на Kraken през миналия сезон.

Бьоркстранд, Тай Карти и Иели Толванен отбелязаха по време на втория период с три гола, а Джаред Маккан и Белмар вкараха 21 секунди разлика в началото на третия период. Голът на McCann беше 14-ти за неговия отбор за сезона.

Вратарят на Сиатъл Джоуи Дакорд последва първото си прекъсване в кариерата, като спря 21 от 22 изстрела.

Вратарят на Чикаго Арвид Содерблом допусна седем гола при 24 удара и беше заменен от Петр Мразек в третия период. Това беше вторият път през този сезон, когато Содерблом допусна седем гола.

Тейлър Радиш вкара своя пети за сезона в 3:03 на втория период, за да доведе Чикаго до 2-1. Голът дойде след лош обрат на Джейми Олексиак от Сиатъл, но Kraken иначе бяха силни в защита и не позволиха на Бедард много място на леда.

Бедард имаше само три удара и видя пътя си от 10 мача край на серията точки. Най-добрият му шанс дойде около 10 минути преди края и беше отстранен от Дакорд.

Тайлър Джонсън от Чикаго се пързаля в своя 700-и мач в кариерата си в родния си щат. Роденият в Спокейн стана вторият играч от щата Вашингтон, който достигна границата от 700 игри, присъединявайки се към T.J. Оши.

Блекхоукс: домакин на Ванкувър в неделя.

Кракен: домакин на Лос Анджелис в събота вечер.