Кайрън Уилямс бяга за 3 TD, а Рамс печелят третата си поредна победа, задържайки Джайънтс 26-25
AP News | 2023-12-31 | 23:49:05

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (AP) — Кайрън Уилямс бяга за 87 ярда и три тъчдауна в кариерата си и Лос Анджелис Рамс се доближи до завръщане в плейофите с много по-трудна от очакваното победа с 26-25 над Ню Йорк Джайънтс в неделя.

Матю Стафорд хвърли 317 ярда и тъчдаун, но също така направи първите си два прихващания в последните пет мача, тъй като Рамс (9-7) спечелиха третата си поредна и шеста в последните седем мача. Те биха могли да си осигурят място в плейофите по-късно в неделя със загуба от Сиатъл или равенство между Грийн Бей и Минесота.

Гайънтс (5-11) имаха шанс да извършат разочарование, когато Gunner Olszewski отбеляза гол на Ретур на 94 ярда, за да стигне Ню Йорк до точка с 3:27 до игра. След наказание за нарушение при опит за допълнителна точка, треньорът Брайън Дабол избра да преобразува 2 точки, но Тайрод Тейлър пропусна широко отворен Сакуон Баркли при развъртане отдясно.

По-късно бягане от 31 ярда на Тейлър позволи на Мейсън Кросби да опита печеливш гол от 54 ярда, но беше кратък.

Уилямс, вторият водещ ръшър в НФЛ, вкара гол при бягания от 4, 2 и 28 ярда. Резултатът от 2 ярда беше създаден от 80-ярдово хващане и бягане от новобранеца Пука Накуа през третата четвърт. Подаване от 37 ярда от Стафорд към Демаркус Робинсън постави резултата от 28 ярда на Уилямс през четвъртата четвърт. Ритачът на Рамс Лукас Хаврисик пропусна две допълнителни точки, за да ги задържи близо

Тейлър хвърли 319 ярда в първия си старт, откакто замени Томи Де Вито, включително 80-ярдово хващане и бягане на Дариус Слейтън. Уон'Дейл Робинсън също вкара при 24-ярдов пробег в енд-раунд, а Кросби вкара два гола от игра, но пропусна допълнителна точка след TD на Слейтън, който задържа Рамс напред с 20-16.

Дейн Белтън имаше две прихващания и неуспешно възстановяване за Ню Йорк. Стафорд беше хвърлил 170 последователни подавания без интерцепция, докато Белтън приключи серията с първия си избор за сезона.

Въпреки че обърна топката два пъти, Лос Анджелис водеше с 14-10 на полувремето при 10-ия бърз тъчдаун на Уилямс и 4-ярдов TD пас от Stafford към Kup.

Енд-аунд от 24 ярда от Робинсън и втори шанс от 31 ярда от поле от Кросби допринесоха за гола на Джайънтс. Бен Сковронек блокира първия опит на Кросби от 45 ярда, но той беше призован за неспортсменско поведение, защото направи скок над линията, за да го блокира.

Накуа завърши с пет уловени удара за 118 ярда, оставяйки го на четири приема, за да подобри рекорда за новобранци за един сезон в НФЛ, поставен от Джейлън Уодъл от Маями (104) през 2021 г. Накуа също се нуждае от 29 ярда, за да премине Бил Громан (1473) за най-много ярдове, получени за един сезон от новобранец в историята на франчайза.

ТРАВМИ:

Рамс: LT Аларик Джаксън беше неактивен по лични причини. ... NT Боби Браун нарани дясното си коляно късно през първата четвърт и не се върна.

Гиганти: Новобранецът CB Deonte Banks пропусна мача с контузия в рамото. ... RT Tyre Phillips (глезен) нарани коляно в началната серия, върна се и беше наранен срещу в четвъртата четвърт, като трябваше да бъде отстранен. ... Джейсън Пинок напусна през първата четвърт с контузия на крака.

Рамс: Завършете редовния сезон в Сан Франциско.

Гайънтс: Завършете сезона у дома срещу Филаделфия.