Кайри Ървинг, Лука Дончич поведоха Маверикс срещу Спърс със 113-107, за да почистят сезонната серия
AP News | 2024-03-20 | 04:48:48

САН АНТОНИО (AP) — Кайри Ървинг отбеляза 28 точки, Лука Дончич имаше 18 точки и 16 асистенции, а Далас Маверикс удържаха Сан Антонио Спърс 113-107 във вторник вечерта.

Далас (40-29) изостава от Сакраменто (39-28) с проценти за шестото място в Западната конференция и финалното автоматично място в плейофите.

Три Джоунс вкара 22 точки, а Девин Васъл добави 19 точки за Сан Антонио. Виктор Уембаняма записа 12 точки и 11 борби за своя 37-и дабъл-дабъл.

Мавс помитаха серията си от четири мача за сезона срещу Спърс, след като спечелиха първите три със средно 18,3 точки. Ървинг и Дончич бяха критични в последните минути на оспорвания финал.

След като изоставаха с 13 точки през първото полувреме, Сан Антонио имаше 11-0 серии, за да отвори третата четвърт, както и в началото на четвърто. Последната серия даде преднина на Спърс с 95-93 при оставащи 6:57.

Имаше девет промени в преднината през второто полувреме, но Далас поведе със 102-101 при оставащи 3:46 и не изоставаше отново.

Ървинг и Дончич комбинираха 12 точки във финала 6 1/2 минути.

Сан Антонио е 1-4 по време на дълъг сезон от осем мача у дома, който включваше разделяне на серия от два мача в Остин.

След 6 от 18 стрелби за тройки през първото полувреме, Спърс отбелязаха 6 от 11 за тройки през третата четвърт.

Дончич стреля 2 от 8 през първата четвърт, но имаше шест точки и пет асистенции за периода. Той имаше 11 точки и 11 асистенции през първото полувреме.

Дончич се оплете около екрана за игра за три точки в началните минути, като хвърли 18-футов скок, след като симулира изчезване, което заблуди Сочан да скочи в мача на звездите на Маверикс. Дончич събра 10-ата си асистенция при четири оставащи минути през първото полувреме, когато пусна пас без поглед зад гърба си към Данте Ексъм, който заби тройка.

Екзъм завърши с 16 точки.

Вембаняма направи два фаула в първите четири минути, но запази нормалните си минути за ротация. Той не извърши друго нарушение през първото полувреме и завърши с четири фаула.

Сан Антонио беше без Зак Колинс, който е в протокола за сътресения, след като удари тила си в корта по време на неделната победа над Бруклин.

Маверикс: домакин на Юта в четвъртък вечер.

Спърс: домакин на Мемфис в петък вечер.