Кайри Ървинг отбелязва 36 точки при завръщането си в Бруклин, води Маверикс до победа със 119-107 над Нетс
AP News | 2024-02-07 | 05:08:19

НЮ ЙОРК (AP) — Кайри Ървинг вкарва 36 точки при ослепително завръщане в Бруклин точно една година след като беше разменен на Далас, водейки Маверикс до победа със 119-107 над Нетс във вторник вечер.

Лука Дончич имаше 35 точки, 18 борби и девет асистенции, докато тандемът от гардове на Маверикс се редуваха с няколко дълбоки 3 точки през второто полувреме, когато Нетс се опитваха да направят серия. Дончич бързо свали маската, с която започна мача, за да защити назална контузия и току-що пропусна 10-ия си трипъл-дабъл за сезона.

Ървинг беше освиркван, когато докосна топката в началото, въпреки че се обърна тези за аплодисменти, след като завърши едно от фантастичните си удари за резервен пас или уцели една от шестте си тройки – и особено когато се издигна високо, за да удари лоб пас през третата четвърт.

Ървинг, който е втори след Винс Картър в историята на франчайза на Нетс със своите 14 мача с 40 точки, почти спечели една срещу Бруклин, след като се върна след отсъствие от шест мача с изкълчен десен палец за победата във Филаделфия в понеделник.

Микал Бриджис вкара 28 точки, а Ройс О'Нийл имаше 18 за слабите Нетс, които намалиха дефицита от 23 точки до 107-101 с около пет минути оставащи, преди Ървинг да събори две поредни тройки за 113 -101 олово. Бен Симънс записа девет точки, девет борби и седем асистенции, след като претърпя загуба от Голдън Стейт в понеделник.

Треньорът на Маверикс Джейсън Кид каза, че Ървинг е бил успокояващо присъствие за младите играчи на Маверикс, въпреки че спокойствие със сигурност не е думата, която да определя времето му в Бруклин. Той игра само в 143 мача през своите 3 1/2 сезона, като пропусна време през един сезон, след като си взе отпуск, почти всички домакински мачове през следващия сезон поради отказа си да се ваксинира срещу COVID-19, както беше наложено в Ню Йорк Сити, а след това беше отстранен от отбора миналия сезон, когато отказа да се извини за публикуването на връзка към антисемитска творба в социалните медии.

Отношенията с отбора се влошиха до степен, че Ървинг, който израсна като фен на Нетс в Ню Джърси и Ню Йорк искаше завръщането у дома да приключи до средата на миналия сезон. Нетс, които вече му бяха удължили договора предишното лято, след това размениха Кевин Дюрант дни след преместването на Ървинг, слагайки край на една ера, която беше толкова обещаваща, когато All-Stars се събраха през 2019 г.

Нямаше видео за почит, което Дюрант получи, когато се завърна за първи път миналата седмица. Вместо това Нетс показаха снимки на Ървинг, Сет Къри и Маркиф Морис на горния видеоборд, приветствайки тримата бивши Нетс обратно в Бруклин, преди да бъдат обявени стартовите състави.

Далас водеше с 31-24 след една четвърт, преди Ървинг да направи първите си четири удара, включително две тройки, за 10 точки във втората, като преднината бързо достигна двуцифрено число. Мавс поведоха с 65-47 до почивката.

След това Маверикс вкараха първите пет от второто полувреме, като треньорът на Нетс Жак Вон взе таймаут само 46 секунди след началото на играта, когато неговите играчи позволиха на Ървинг широко отворена тройка, която направи резултата 70-47.

Нетс намалиха до девет в края на третата четвърт, но Дончич удари последователни тройки, изброени на 30 и 36 фута, и Далас успя обратно до 95-77 след три.

Маверикс: Посетете Ню Йорк в четвъртък.

Мрежи: домакин на Кливланд в четвъртък.