KC Current печели трета поредна NWSL игра; Чавинга и Кундананджи отбелязват исторически голове
AP News | 2024-03-31 | 07:24:35

Голът на Хавана Солаун в 10-ата минута на добавеното време развали домакинския мач на Бей ФК и донесе на Хюстън Даш обратна победа с 3-2 в събота.

Deyna Castellanos вкара първия си гол в NWSL за Bay FC (1-2-0) през първото полувреме, но двойката на Diana Ordóñez през второто полувреме изведе Dash (1-1-1) напред.

Рейчъл Кундананджи изравни в 93-ата минута преди голът на Солаун в последната минута да донесе на Хюстън първата победа за сезона.

В 19-ата минута вратата на Асисат Ошоала беше блокирана и падна в Кастеланос, който заби удара й в горния ляв ъгъл.

Ордонес вкара първия си гол в 66-ата. Тя спечели топката близо до половината и я дриблира към вратата. След това тя намери Мария Санчес отляво, която направи няколко докосвания, за да създаде пространство и прати центриране в наказателното поле, което Ордонес вкара с глава.

Ордонес получи второто си попадение в 87-ата минута. Хюстън получи дузпа заради игра с ръка в наказателното поле. Ordóñez се засили, за да изпълни удара, който първоначално беше спасен от Lysianne Proulx, но падна обратно към нападателя, който не сбърка с втория си шанс.

В 93-ата минута Кундананджи нахлу в наказателното поле и отправи удар в горния ляв ъгъл, за да изравни мача. Тя стана първата играчка от Замбия, отбелязала гол в мач на NWSL. Kundananji, придобит от Bay FC чрез рекордна трансферна сума, грабна замбийски флаг отстрани, за да отпразнува.

След това, в 100-ата минута, изчистване на Bay FC отскочи към Solaun, чийто удар с левия крак получи леко отклонение и се плъзна в левия ъгъл, за да подпечата победата за Dash.

ТЕКУЩЕ 4, АНГЕЛСКИ ГРАД 2

Канзас Сити остана перфектен този сезон с победа с 4-2 над Ейнджъл Сити в събота на новия стадион CPKC на Current.

The Current имат 3-0-0 и са начело в Националната футболна лига за жени.

Ванеса Дибернардо откри резултата за Current в 7-ата минута. Съотборничката й Биа Занерато спечели топката високо на терена и я центрира към Темва Чавинга в средата, която бутна топката вдясно с външната част на крака си. Дибернадо го стреля в горния десен ъгъл.

Текущият отбеляза отново точно преди полувремето, когато Алекса Спаанстра засече с глава центриране на ДиБернардо на далечната греда.

Сидни Леру стреля с глава при центриране на Клер Емсли в 50-ата минута за Ейнджъл Сити, но Текущият отговори минута по-късно. След като нейна съотборничка спечели изчистване, Занерато прибра топката и подаде към Чавинга отдясно. Нападателят отправи мощен удар към вратата, превръщайки се в първия играч от Малави, отбелязал гол в NWSL.

Angel City (0-2-1) оказа известен натиск върху Current, за да затвори съвпада. В 79-ата минута Мадисън Къри се нахвърли върху свободна топка от ъглов удар, извеждайки Ейнджъл Сити на едно място.

Няколко минути по-късно, Роки Родригес вкара нещо, което изглеждаше като изравнителен гол при подобно разиграване след корнер, но преглед на видео отмени попадението поради засада.

The Current получи застрахователен гол в края на мача, когато вратарят на Ейнджъл Сити Анджелина Андерсън излезе далеч от нейната линия, за да избие топка, но тя попадна в Занерато, който мушна удара си в горния десен ъгъл.

Ветеранът полузащитник Дезире Скот се включи в мача късно, отбелязвайки завръщането си, след като бе отстранена от контузия през цялата 2023 г.

THORNS 2, LOUISVILLE 2

Uchenna Kanu вкара чифт голове през първите шест минути за Расинг Луисвил, но Портланд Торнс изостана за равенство 2-2 в събота.

Полфът на Портланд Сам Кофи отбеляза изравнителния гол късно в добавеното време след гол на Морган Уивър в 52-ата минута.

Кану, нигерийски нападател, който се присъедини към Расинг Луисвил (0-3-0) миналия сезон, отбеляза в третата и шестата минути. Това беше най-бързият двубой в историята на лигата.

Това беше третото поредно равенство на Луисвил за откриване на сезона.

„Разочароващо е за момичетата, ние не губим (а) равенство всички тези мачове няма да ви спечелят нищо,” каза защитникът на Рейсинг Аби Ерцег.

Торнс (0-1-2) остават без победа.

COURAGE 1, GOTHAM 0

Голът на Brianna Pinto през първото полувреме помогна на North Carolina Courage да спечелят домакинска победа с 1-0 срещу действащия шампион на NWSL Gotham FC.

Courage се подобри до 2-1-0 през сезона.

Точно преди полувремето защитникът Райън Уилямс намери Бианка Сейнт-Джордж отдясно, която центрира топката в наказателното поле. Ашли Санчес центрира в средата с глава, а Пинто прати топката в левия ъгъл.

Готъм (1-1-0) имаше осем удара през второто полувреме, но завърши само с един удар мишена.