Келър вкарва два гола, докато Койотс преодолява пропуска в два мача с победа с 3-2 над Хищниците
AP News | 2024-01-20 | 01:08:33

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Клейтън Келър вкара два гола, а Конър Инграм направи 31 спасявания при 3-2 на Аризона Койотс победа над Нешвил Предейтърс в събота.

Майкъл Карконе също вкара, а Инграм записа своята 16-та победа, като същевременно направи своя шести пореден старт, докато Койотс прекъсна поредица от две загуби.

Римски Йоси и Томи Новак отбелязаха, а Юусе Сарос направи 23 спасявания за Хищниците, които спечелиха три от четири и шест от девет. Джоузи отбеляза своя 166-ти гол в кариерата, изпреварвайки Ший Уебър за най-много от защитници в историята на франчайза.

Келър отбеляза през първия и втория период за преднина от 2-0, което му даде 152 гола в кариерата. Той е наравно с Джеръми Роник и Лори Бошман за деветия най-голям успех в историята на франчайза.

Келър стреля с ръка покрай Сарос от левия кръг в 9:52 на първия период. Шон Дурзи спечели шайбата от десния борд и докато падаше, я центрира в процепа към Дилън Гюнтер, чийто тъч пас намери Келър да се пързаля сам.

Коул Смит удари Келър в лицето с пръчката си, докато вкарваше и беше наказан за висок удар. Хищниците унищожиха последвалата силна игра.

Келър добави своя втори път за преднина от 2-0 при 1:20 във втория период, когато пое кръстосано подаване от Матиас Макели и намери отворена страна от в долната част на левия кръг.

Josi вкара гол с пауърплей малко повече от две минути по-късно, когато неговият шамар удари лявата греда на вратата и рикошира обратно в краката на Ingram и в мрежата, правейки 2 -1. Хищниците отбелязаха при едно от шестте положения за пауърплей.

Карконе ограничи една минута продължителен натиск, за да даде на Койотите преднина от 3-1 в средата на втория период. Той вкара шайбата точно от външната страна на гънката след напречен пас на Джак Макбейн. Карконе отбеляза за първи път от 16 мача, след като вкара седем гола в предишните седем.

Новак отбеляза при оставащо 1:18, след като Хищниците изтеглиха Сарос с 3:22 преди края.

Нападателят на Койотс Ник Шмалц пропусна втория си пореден мач поради контузия в горната част на тялото.

Хищници: домакин на Флорида в понеделник.

Койоти: домакин на Питсбърг в понеделник.