Кемп, Мур доближават Кингс до място в плейофите с победа с 6-3 над Кенъкс
AP News | 2024-04-07 | 07:00:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Адриан Кемп отбеляза два гола и асистенция, Тревър Мур достигна 30 гола за първи път в кариерата си и Лос Анджелис Кингс се доближиха до място за плейоф с победа с 6-3 над Ванкувър Кенъкс в събота вечерта.

Лос Анджелис се измъкна от място за уайлд кард и се изкачи на трето място в Тихия океан Дивизия с пет оставащи мача от редовния сезон. Кралете имат преднина от една точка пред Вегас и са с осем точки пред Сейнт Луис, който все още се бори за място в плейофите.

Дру Доути и Кевин Фиала имаха по гол и асистенция за Лос Анджелис, който спечели три поредни победи. Алекс Лафериер също вкара, Анзе Копитар направи две асистенции, а Кам Талбот спря 39 изстрела.

Брок Бьозър вкара 39-ия си гол за Ванкувър. Нападателят е на един разстояние от това да стане 10-ият играч в историята на франчайза, достигащ 40 за един сезон.

Дакота Джошуа и Теди Блугър също отбелязаха, а Дж.Т. Милър удължи поредицата си от точки до седем мача с асистенция. Кейси ДеСмит направи 23 спасявания.

Ванкувър води пред Едмънтън с пет точки с пет оставащи мача, но Ойлърс имат два мача в ръка. Кенъкс изостават от Далас с три точки за първия поставен в Западната конференция.

Кемпе откри резултата 2:48 в мача с пауърплей гол и след това вкара без ръка с оставащи 2:44 за четвъртия си мач с два гола този сезон.

Мур, който израсна в Таузънд Оукс, Калифорния, получи пас от Филип Даналт и отправи удар с китка към късата страна на мрежата 10:35 в третия период, за да поведе Кингс с 5-2. Това беше четвъртият гол на Мур в последните му три мача, след като той отбеляза хеттрик миналата сряда срещу Сиатъл.

Кралете реализираха първите си две възможности за пауърплей с голове на Кемпе и Даути. Еднократното попадение на Даути в средата на първия е вторият път в неговата 16-годишна кариера, в който той достига 15 гола за сезон. Върхът в кариерата на защитника беше 16 през сезон 2009-10.

Бьозър доведе Канъкс до 2-1 по средата на първия мач, когато се насочи към мрежата и успя да я прехвърли покрай Талбот. Това беше 17-ият гол на Бозер в 20 мача в кариерата срещу Кингс.

Един таймер на Джордан Спенс от близо до синята линия се отклони от стика на Лафериер в 2:09 на втория период. След това Фиала направи 4-1 шест минути по-късно при пробив, след като получи разтеглив пас от Анзе Копитар в офанзивната зона. DeSmith направи спасяване при първия изстрел, но Fiala успя да елиминира при отскочилата топка.

Blueger отбеляза гол с ръка при 7:25 оставащи в мача.

Канукс: Домакин Вегас в понеделник вечер.

Кралете: В Анахайм във вторник вечер.