Кемп вкарва два гола късно, докато Кралете развалят „Деня на Яромир Ягр“ с победа с 2-1 над Пингвините
AP News | 2024-02-19 | 04:05:05

ПИТСБЪРГ (AP) — Адриан Кемп вкара два гола в третия период, включително гол с къса ръка с 3 :10, за да играете, докато Лос Анджелис Кингс надделяха над Питсбърг Пингуинс с 2-1 в неделя вечер.

Кралете спечелиха третата си поредна победа, за да завършат гостуване от четири мача, като победиха Пингвините една нощ Франчайз иконата на Питсбърг Яромир Ягр, чийто номер 68 бе оттеглен по време на церемония преди мача.

Сидни Кросби вкара своя 31-ви гол за сезона за Питсбърг с гол от пауърплей в края на първия период, но Пингвините позволиха на шанса да натрупат инерция в началото на ключов мач от четири домакинства, който се изплъзна през последните 20 минути.

Кемпе изравни с 6:11, за да играе с шамар от точката, която изглежда отклони Рикард Ракел от Питсбърг, за да преодолее Тристан Джари.

Малко повече от три минути по-късно Кемпе даде преднина на Кралете, когато завърши късо игра двама срещу един, като откъсна китката между краката на Джари, докато Лос Анджелис подкрепи впечатляваща победа в Бостън в събота, като развали завръщането на Ягр в Питсбърг.

Кам Талбот завърши с 29 спасявания за Лос Анджелис, който спечели пет от шест.

Пингвините, които се бореха да останат в надпреварата за плейофите в Източната конференция, се бореха да генерират много офанзива, докато играеха без втори играч водещ голмайстор Джейк Гюнцел, който отсъства до четири седмици заради контузия на горната част на тялото. Джари направи 31 спасявания и беше на малко повече от шест минути от водещия си седми затвор в НХЛ, когато нещата се разпаднаха.

Кросби на практика вдъхна победа на Пингвините миналия четвъртък в първия им мач без Гюнцел, отбелязвайки два гола в победа в Чикаго. Той изглеждаше готов да го направи отново, когато отправи удар на Талбот, за да изведе Питсбърг напред, а Ягр – вторият голмайстор на НХЛ за всички времена – наблюдаваше от луксозен апартамент.

И все пак Пингвините, които имаха проблеми с намирането на вратата през целия сезон, не можаха да добавят, докато оставиха преднината, навлизаща в третия период, да се измъкнат за четвърти път.

Завръщането постави амортисьор на "Деня на Яромир Ягр" в Питсбърг. 52-годишният играч започна радостно завръщане в града, където изигра първите 11 от своите 24 сезона в НХЛ, като гледаше как неговият номер 68 се присъединява към номер 66 на члена на Залата на славата Марио Лемьо и номер 21 на Мишел Бриер в гредите на PPG Paints Arena.

40-минутната церемония по пенсионирането на фланелките — която включваше реч на Ягр, изпъстрена с едноредови думи — беше последвана малко след това от Пингвините, които излязоха на леда за загрявка, облечени с фланелки с номер 68 и перуки с кефал в чест на емблематичната прическа на Ягр през ранните му години като професионалист.

Самият Ягр се присъедини, хвърляйки шайби в празна врата, преди да направи една последна обиколка като разпродадената тълпа – много от тях носеха фланелка от една от различните спирки на Ягр — му даде последни овации за 23 години в създаването му.

Кралете: Домакин на Кълъмбъс във вторник вечер.

Пингвините: Продължете с домакинството от четири мача във вторник вечер срещу Ню Йорк Айлендърс.