Кенъкс прекъсна поредицата от загуби с победа с 2-1 над Дъкс
AP News | 2024-03-04 | 05:48:06

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Конър Гарланд вкара зелена светлина във втория период и Ванкувър Кенъкс се върна на пътя с 2-1 победа над Анахайм Дъкс в неделя.

Гарланд прекъсна суша от осем голове, когато пренасочи подаването на Никита Задоров покрай Лукас Достал в 3:34 на втория период, за да върне Кенъкс на върха. Това беше първият спечелен мач за Гарланд, откакто той отбеляза в продълженията срещу Аризона Койотс миналия 13 април.

Кенъкс се върнаха на върха в Западната конференция с 85 точки, след като прекъснаха поредица от две загуби. Ванкувър също беше изпуснал шест от последните си седем, влизащи в играта.

Нилс Хогландер от Ванкувър също отбеляза. Casey DeSmith спечели първата си победа от 9 януари с 18 спасявания. Той имаше 4,67 гола срещу средно и 83,3% процент спасявания в последните си четири старта.

Алекс Килорн отбеляза за Анахайм, а Достал спря 29 изстрела, докато Дъкс търсеха първата си победна серия от три мача от началото на ноември.

И двата отбора вкараха при първия си удар. Хогландер направи своя 19-и за сезона и втори в последните три мача от вратата 97 секунди след началото на мача след удар с ръка от вратата.

Филип Хронек направи втората асистенция, която достигна 40 този сезон. Това е първият път в историята на франчайза Кенъкс да имат няколко защитника с поне 40 асистенции за един сезон. Куин Хюз води в NHL Blueliners с 59.

Килорн изравни при 4:15 с удар с китка от ъгъл близо до голлинията, който току-що премина покрай левия крак на ДеСмит и в късата страна на мрежата. Три от осемте гола на Килорн паднаха в последните шест мача.

На патиците липсваха вратарят Джон Гибсън (болест) и нападателите Мейсън Мактавиш (долната част на тялото) и Лео Карлсон (горната част на тялото). Мактавиш и Карлсон бяха контузени при победата с 4-3 над Ню Джърси в петък.

Защитителят на Кенъкс Тайлър Майърс пропусна първия си мач този сезон поради контузия в горната част на тялото.

Канукс: Останете в Южна Калифорния, за да се изправите срещу Лос Анджелис Кингс във вторник.

Дъкс: Приемете Отава Сенаторс в сряда.