Кепитълс отбелязват 5 безотговорни гола, за да победят Флайърс с 5-2, голяма победа за надеждите на Вашингтон за плейофите
AP News | 2024-03-02 | 04:48:19

ВАШИНГТОН (AP) — Алекс Овечкин вкара своя 839-и гол в кариерата и помогна да се постави зелена светлина на Джон Карлсън, и Вашингтон Кепитълс се събраха, за да победят Филаделфия Флайърс с 5-2 в петък вечерта в огромна победа за техните надежди за плейофите.

Кепитълс изостанаха с четири точки от Флайърс за третото място в Дивизията Метрополитън и също остават пет отзад на Тампа Бей за втората и последна уайлд кард в Източната конференция. Вашингтон спечели пет от седем, за да остане в разгара на надпреварата.

Седмица след крайния срок за търговия в НХЛ, играчите направиха гръмко изявление, че все още не са готови да се откажат от сезона . 17-ият гол на Овечкин за годината предизвика завръщането след загуба с 2-0 след един период, Сони Милано изравни и Карлсон вкара в резултат като част от доминиращ втори период, който промени тена на играта и можеше да има подобно въздействие върху плейофно преследване.

И това не беше само 20-минутно усилие. Антъни Манта и Дилън Строум вкараха в третата, за да дадат малко място за глътка въздух на Вашингтон, дълго след избухването с три гола за 14 минути във втората.

От другата страна на леда, Чарли Линдгрен продължи своя звезден сезон, като спря 24 от 26-те изстрела, с които се изправи в един от най-значимите стартове в професионалната си кариера. Треньорският щаб вярваше достатъчно в Линдгрен, че беше безсмислено да се бори с него срещу Дарси Кумпер, дори след като Линдгрен допусна осем гола във вторник при пълна загуба от Детройт.

Не беше толкова приятно за Самуел Ерсон, притиснат да действа като вратар номер 1 на Флайърс по подразбиране с Картър Харт далеч от отбора в очакване на обвинение за сексуално насилие, произтичащо от инцидент през 2018 г. в Лондон, Онтарио. Ерсон, на когото организацията разчита да влезе в плейофите, допусна пет гола при 21 удара.

Грешките около него не помогнаха, тъй като сривовете в защитата допринесоха за всички голове на Вашингтон. Те бяха твърде много, за да компенсират головете от първия период на Боби Бринк и Оуен Типет, които направиха да изглежда, че Филаделфия ще се преобърне.

Вместо това Флайърс сега се намират в още по-слабо положение, с Кепитълс също има две допълнителни игри за наваксване.

Флайърс изиграха четвърти пореден мач без нападателя от Мача на звездите Травис Конечни. Генералният мениджър Даниел Бриер каза, че се надяват Конечни да се завърне следващата седмица, докато контузените защитници Джейми Драйсдейл и Расмус Ристолайнен може или не могат да се завърнат през този сезон.

Летци: Феликс Сандстрьом се очаква да стартира за първи път в НХЛ този сезон отново във Фили в събота вечерта срещу Отава Сенаторс.

Кепитълс: Приемете слабия Аризона Койотс в неделя следобед в друг решаващ мач за оставане в надпреварата за плейофите.