Кепитълс победиха Блекхоукс с 4-1 за още една победа, която ги запази в надпреварата за плейофите
AP News | 2024-03-10 | 04:56:19

ВАШИНГТОН (AP) — Том Уилсън вкара за втори пореден мач, Чарли Линдгрен ограби Конър Бедард сред 29-те му спасявания и Вашингтон Кепитълс победиха Чикаго Блекхоукс с 4-1 в събота вечер, за да поддържат темпото в надпреварата за плейофите в Източната конференция.

Хендрикс Лапиер, Майкъл Сгарбоса и Сони Милано също отбелязаха за Вашингтон, който е 7-2-1 в своя последните 10. Столиците изостанаха с пет точки от Филаделфия за третото място в Дивизията Метрополитън. Те също така са на поразително разстояние от Тампа Бей и Детройт за места с уайлд кард.

Вашингтон търси един или повече отбора в плейофна позиция, за да се провали, а след това трябва сам да направи серия въпреки един от най-трудните оставащи графици в НХЛ. Грижата за бизнеса срещу слаби противници като Чикаго и Капс, печелещи някои мачове, които не трябва, също са част от рецептата за връщане в плейофите.

За разлика от разочароващата загуба миналия уикенд у дома от Аризона, Блекхоукс не бяха голяма пречка. Вашингтон доминираше до голяма степен от изпускане на шайби, възползвайки се от няколко ранни дузпи и светкавица Петр Мразек, който допусна четири гола при 26 изстрела.

Линдгрен не трябваше да прави твърде много зрелищни спирания, но продължи от пост до пост, за да откаже Бедард с 4:45 минути преди края. Най-добрият избор на драфта не успя да победи Линдгрен при три други удара в мрежата.

Голът на Уилсън му даде три в последните седем мача, откакто сложи край на продължителната суша. Той също отбеляза гол в четвъртък при поражение с 6-0 срещу съперника Питсбърг, часове след смъртта на 95-годишния му дядо.

Лапиер продължи впечатляващата си поредица от резултати с петия си гол в шест мача, откакто беше изтеглен от Хърши от Американската хокейна лига. Голът на Милано беше неговият 10-и за сезона, а Джон Карлсън и Алексей Протас направиха по две асистенции.

Тайлър Джонсън вкара за Блекхоукс при 10:11 в края на третия период. Все още затънали в реконструкция след спечелването на лотарията за проект на Bedard, те загубиха осем от девет и 16 от 18.

Победата над Чикаго в първия мач на всеки отбор след крайния срок не беше най-големият тест за Вашингтон. Пътуване от пет мача в Западната конференция със спирки в Уинипег, Ванкувър, Сиатъл, Едмънтън и Калгари – четирима опоненти, обвързани с плейофите, и един в състезанието – ще определи дали надеждите на Caps след сезона ще бъдат реалистични, когато се завърнат у дома.

Blackhawks: Домакин на Аризона в неделя.

Capitals: Посещение на Jets в понеделник вечер.