Кепитълс победиха Бруинс с 2-0, за да се отдалечат на една победа от достигане до плейофите
AP News | 2024-04-16 | 03:57:03

ВАШИНГТОН (АП) — Джон Карлсън вкара нов голям гол, Чарли Линдгрен спря всичките 16 удара, с които се изправи, и Вашингтон Кепитълс се приближи още една крачка до плейофите, като победи Бостън Бруинс с 2-0 в понеделник вечерта.

Ник Дауд го подпечата с празен гол 11,7 секунди преди края, а сега победа над Филаделфия във вторник вечерта би върнала Вашингтон обратно плейофите, независимо от другите резултати около НХЛ. Кепитълс, ако успеят, ще бъдат втората уайлд кард в Източната конференция, след като Ню Йорк Айлъндърс спечелиха третото място в Дивизията Метрополитън.

Бостън също има за какво да играе в редовното си финал на сезона във вторник вечер у дома срещу Отава: титлата в Атлантическата дивизия, с Флорида само на една точка назад в класирането. Бруинс можеха да го завършат, като победиха Капс, но не можеха да се справят със спешността на противник, който се бори за живота си в плейофите.

Никой не илюстрира това повече за Вашингтон от Дилън Строум, който спечели двубой, контролираше шайбата и постави гола на Карлсон при удар от точката след 12 минути. Строум е отчаян от първия си опит в плейофите на НХЛ с фенове в стои извън пандемичен балон.

Такъв е и Линдгрен, който събра още едно звездно представяне, когато отборът му имаше най-голяма нужда от това – подобно на много мачове в края на краищата. Линдгрен на няколко пъти отказа Дейвид Пастрнак, отбелязал 47 гола на Бруинс, и отхвърли други качествени шансове за запазване на преднината, сред които спиранията на Андрю Пийк, Чарли Макавой и Патрик Марун в третия период в последните осем минути.

Джеръми Суейман беше страхотен при вратата на Бостън, като направи 23 спасявания, включително плъзгащо се спиране на мача на звездите Том Уилсън през втория период и едно на Алекс Овечкин по време на изпълнение на дузпа през третия.

Столиците играха без двама контузени защитници, принудени да играят с новобранеца Винсънт Йорио и повиквателя от второстепенната лига Дилън Макилрат. Карлсън се пързаля с най-високото ниво на играта 29:34, за да ги преведе през мач 81. Те ​​загубиха дълбокото крило Бек Маленстин заради контузия в горната част на тялото в края на втория период при удар на големия нападател на Бруинс Бек Маленстин.

Бруинс: Ако редовната ротация на вратарите продължи, Линус Улмарк ще бъде в мрежата срещу Сенаторите във вторник.

Кепитълс: Очаква се Линдгрен да започне отново във Флайърс във вторник с всичко заложено на карта.