Кевин Дюрант вкарва 37 точки, събирайки Сънс до победа със 117-111 над Кавалиърс
AP News | 2024-03-12 | 04:24:34

КЛИВЛАНД (АП) — Кевин Дюрант вкара 37 точки, а Девин Букър има 27 при завръщането си от изкълчване на десния глезен, сближавайки Финикс Сънс до победа със 117-111 над изтощените от контузии Кливланд Кавалиърс в понеделник вечерта.

Дюрант също имаше осем борби и шест асистенции за Сънс, които са с един мач пред Сакраменто за шесто място в Западната конференция. Букър пропусна четири мача заради контузията си, но изигра силни 38 минути и имаше седем асистенции и шест борда.

Финикс изоставаше с 63-44 в средата на втората четвърт, но отговори с серия от 43-15, която приключи дълбоко в третата. По-късно Букър изведе Сънс завинаги напред със 106-104, като отбеляза в прехода седем оставащи минути.

Дариус Гарланд вкара 30 точки, а Карис ЛеВърт имаше 17 точки и 11 борби за Кавалиърс. Кливланд изоставаше със 113-111 с 51 секунди на часовника, преди Джарет Алън и Айзък Окоро да направят последователни загуби, за да сложат край на надеждите за завръщане.

Кливланд, който е трети в Изтока, беше без защитника Донован Мичъл за седми пореден мач поради болка в лявото коляно. Кавс също така липсват нападателите Евън Мобли (изкълчване на ляв глезен) и Макс Щрус (разтежение на дясното коляно).

Слънцата започнаха пътуване с четири мача, което включва състезания срещу източните сили Бостън и Милуоки. Брадли Бийл отбеляза 24 точки, а Юсуф Нуркич добави девет точки и осем борби.

Гарланд вкара 21 точки през първата четвърт и имаше 25 в първата част, докато Кавалиърс водеха със 70-63 преднина до почивката. Кливланд загуби последователни домакински мачове, губейки със 120-101 от Бруклин в неделя.

В резултат на пропускането на 18-ия си мач за сезона, Мичъл няма право да участва в All-NBA. Петкратният участник в Мача на звездите е петият водещ голмайстор в лигата с 28,0 точки на мач и се нарежда на трето място по отнети топки.

„Не знам дали необходимият брой мачове е правилното число “, каза треньорът на Сънс Франк Фогел. „Да видиш момчета като Донован и (центъра на 76ers Джоуел) Ембийд изоставени, това не се чувства добре.“

Слънца: в Бостън в четвъртък вечер.

Кавалиърс: в Ню Орлиънс в сряда вечер.