Кевин Фиала, Кингс се възстановяват от бавния старт, нанасят на Шаркс 6-та поредна загуба
AP News | 2023-12-28 | 08:08:32

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Ейдриън Кемпе отбеляза два гола, Кевин Фиала вкара, след като беше поставен на пейката в първия период и Лос Анджелис Кингс преодоляха слаб старт и победиха Сан Хосе Шаркс с 5-1 в сряда вечер.

Тревър Луис и Пиер-Люк Дюбоа също отбелязаха за Кингс, които спечелиха четири от последните си пет мача. Дейвид Ритих направи 24 спасявания, след победа с 4-1 и почти шутаут в сезонния си дебют срещу Сан Хосе на 19 декември с още едно силно представяне.

Фабиан Зетерлунд вкара, а Каапо Каконен допусна пет гола 40 изстрела, докато Акулите загубиха шестия си пореден мач.

Фиала се поправи, след като беше оставен на пейката за последните 8:58 минути на първия период след лошия си пас, който доведе до началния гол на Сан Хосе. Той вкара при откъсване 2:57 във втория.

Луис изведе Лос Анджелис напред 13 секунди по-късно, като отбеляза гол от бекхенд от близко разстояние.

Дюбоа приключи резултата във втория, като отбеляза за втори пореден мач, а Кемп отбеляза два удара в третия, включително прецизен удар на Мат Рой за откриването му.

Първият период беше предвидимо бавен след тридневната ваканционна почивка и това беше един случай на небрежна игра, която доведе до единствения гол. Зетерлунд погреба откъсване в средата на периода, възползвайки се от обрат в офанзивната зона на Фиала.

Това беше 10-ият гол на Зетерлунд в 35 мача, отбелязвайки първия път от три сезона в НХЛ, в който той достига двоен гол цифров знак.

И двата отбора си върнаха играчи от контузия след почивка. Кралете завърнаха защитника Владислав Гавриков от контузия в долната част на тялото, която го извади от игра за пет мача, а Акулите посрещнаха нападателя Александър Барабанов (болест) и Кейлън Адисън (долна част на тялото) след краткотрайни отсъствия.

Сан Хосе нямаше на разположение вратаря Макензи Блекууд поради заболяване. Магнус Крона беше извикан от AHL, за да подкрепи Каконен.

Акулите: домакин на Едмънтън Ойлърс в четвъртък.

Кралете: Посетете Вегас Голдън Найтс в четвъртък.